Miroslavst

Jak funguje solární panel?

mám tady kousek panelu s drátkama. Nechal jsem ho na sluníčku i na světle, ale na vodičích nic nenaměřím. Panel není prasklý, prostě nijak poškozený.
Měl bych naměřit nějaké volty nebo ne? Nebo to funguje jinak?
Měl by mít asi 4,5V tak si myslím, že pokud je nasvícen, mělo by tam těch 4,5V být nebo ne?
Doplňuji:
od mosoje bych čekal jinou odpověď, ale budiž.
Jde mi o to, jestli stačí ten solární panel (z takové té lampičky) jen napojit třeba na žárovičku nebo tam musí být nějaká elektronika aby to fungovalo. Takhle jen na těch drátkách nic nenaměřím-žádné volty.

Nejlepší odpověď
mosoj

A neměl by se poslat nějaký kapřík do nebe ?
Zřejmě Ti ze zhora neposílají ty správný fotony !!

No ono není moc co psát. Pokud je to tak jak píšeš tak je buď vadný solární panel nebo multimetr. Za předpokladu že multimetr byl nastaven na na měření DC napětí.
Přímé napojení solárního panelu na spotřebič je k ničemu. Napětí a tím i proud kolísá podle slunečního svitu. Je třeba tímto zdrojem nabíjet AKU a z AKU teprve vést proud na spotřebič. Mezi panelem a AKU musí být dioda ( nejlépe schotkyho, má malou napěťovou ztrátu) v propustném směru panel – AKU. Jinak se v době kdy panel nedává nic, vybije AKU přes solární panel zpět ( z panelu budeš mít elektrický polštářek do postele).

Další odpovědi
vecernice

To bude v tom panelu zřejmě nekvalitní armatura.

nabubindes

to jsou paradoxy…

Adik1

Ze slunka jsou odebrýny paprsky a stoho ten solarní panel dělá energii