Anonym012

Jak funguje dohoda o rezervaci nemovitosti?

Pan slozil realitce penize ve vysi 65 000 a my zjistili, ze byt prodat nemuzeme, protoze tu mame jeste dluh. Da se s tim neco delat? Jinak rezervace je podepsana. Kupni smlouva pry neni jeste.

Nejlepší odpověď
ivzez

Dohoda o rezervaci nemovitosti se pokud vím týká kupujícího
a realitky. Pokud je chyba na straně prodávajícího, měla by RK
kupujícímu vrátit celý rezervační poplatek.
Ale přesné podmínky závisí na tom, co si kupující s RK sjednal.

Další odpovědi
autacek

Asi by bylo dobré pročíst si smlouvu s realitkou. Třeba Vám hrozí též nějaké sankce za nedodržení smlouvy (realitka zprostředkovala a tudíž je možné, že má nárok na provizi).

Z uvedeného plyne pouze poučení, že Vám jako kupujícímu ani po zaplacení rezervační zálohy realitka vlastně vůbec nic negarantuje, no a i to, že za 65 tisíc provize byste si představovali asi jinou službu.

Drap

Zaplatit dluh a neni co řešit.