karel1412

Jak dosáhnout 35W co nejúsporněji?

Potřeboval bych, abych tento zdroj mohl nosit třeba 12 hodin u sebe, klidně na omezený počet využití, chtěl bych si na štít na airsoft udělat něco, jako zábleskový stroboskop.

Odpovědi
Dochy

Co přesně potřebuješ? Výkon, kapacita (teď tím myslím fyz. veličinu „práce“). Baterie se teď volí zpravidla nějaké Li-něco (s ohledem na cenu, váhu,…)

Pokud bys ale chtěl 35W/12h pak Ti to dělá 35 článků 18650 po cca 250kč s celkovou váhou cca 1,5kg
(možná najdeš levnější – tohle byl první co mi padnul pod ruku)
http://www.gme­.cz/akumulator-lithiovy-us18650vtc6-liion-sony3-0ah30a

mosoj

Úvahy na nic!!

W=U x I
Takže si nejdříve ujasni jaké napětí a proud potřebuješ. Potom vol zdroj tak aby to vydržel a vystačil požadovanou dobu dodávat el. energii. Teoreticky by na to stačil malý uzavřený olověný akumulátor.

Zajímavé, jak mohl Dochy přijít k počtu článků 35 (126V). Z textu nic takového vyjít nemůže. Z pěti lion článků při proudu 2A ( a článek to dá) dostanu také 36W!!! Prostě zadání je k ničemu.

Dochy

Mosoj: Protože jsem uvažoval požadovanou kapacitu. 35W po 12h dává 420Wh. Článek 3,6V, 3Ah dává 10,8Wh… takže by jich bylo třeba 38,8888 (trochu jsem zaokrouhloval)

Napětí a proud – podle zadání nejsou důležité. Na to se dá snadno použít měnič.

Přesto si nejsem ze zadání jist zda je to přesně to, co Karel opravdu chce

mzm

… navíc ty 18650 se dají skládat i paralelně, žejo…