Jak dlouho se platí alimenty?

délka výživného nebo do jakého věku dítěte

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak já budu všem tak trochu oponovat.Pokud tedy dítě například řádně studuje na vysoké škole, trvá alimentační závazek po dobu studia, až do jeho dokončení. Rozhodující není ani dosažení věku 26 let, tato hranice se uplatňuje při výplatě dávek státní sociální podpory. Schopnost samostatně se živit bývá interpretována extenzivně jako schopnost samostatně uspokojovat všechny potřeby (hmotné, kulturní i bytové) a není vázána na dosažení určité věkové hranice (např. zletilost), resp. ani nutně na skončení vzdělávání dítěte.
Naproti tomu ale, pokud dítě nabude schopnosti živit se samo již před dosažením zletilosti, vyživovací povinnost rodičů zaniká.

Další odpovědi
dagry

Podle mých zkušeností se délka alimentů odvíjí od délky studia dítěte. Pokud dítě studuje i na výšce, tak by měl otec platit alimenty po celou dobu studií i na vysoké škole.
OVŠEM, praxe bývá mnohdy jiná. A dnešní zákony jsou v tomto hooodně benevolentní.

atriplex

maximálně do 26. let

FOG

Dal bych palec dagry i atriplex,protoze si myslim,ze jsou obe odpovedi spravne.Pokud se nic nezmenilo,tak je to max. do 26 let ditete,ktere studuje a neni zamestnano na plny uvazek.
Sam platim a pokud muj potomek pujde na dalsi vysokou,tak az do tech 26.

standa

kropitko to napsala bezchybně 🙂