VeRe1983

Jak byste zabalili měkké pouzdro na kytaru pro odeslání poštou?

Chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká obří obálka, která by svým delším rozměrem obsáhla šířku pouzdra, které bych sroloval, anebo je nutná nějaká krabice. Posílali jste někdy takového, máte zkušenosti? Já právě rozprodávám vybavení a tohle je poslední, co jsem prodal. Díky za každou radu, hezký den.

EDIT: Díky ReHu, tahle možnost mě vůbec nenapadla, přitom jí dost často využívám. Než pátrat po krabici, anebo doufat, že se pouzdro vejde do té největší, kterou pošta nabízí to smotám do pár vrstev bublinkové folie a omotám izolepou, na to nalepím na papíře adresu a problém vyřešen. Díky.

Nejlepší odpověď
ReHu

Buď se podívej do obchodů po nějaké krabici, do které obal složíš, nebo zabal do bublinkové nebo více vrstev stretchové fólie.

Další odpovědi
redy

Do obálky těžko, vem krabici strč do vnitř zabalíš a pošleš.
Je jedno jak a do čeho to strčíš, nic se tomu nestane.:-)

Kepler

Normálně v přiměřeně velké krabici. Nevím o jaký výsledný rozměr jde, ale s obálkami nad formát A4 jsem se ještě nesetkal.
Ještě jsem našel tohle: http://www.top-obaly.cz/kate­gorie/obalky?ut­m_source=sklik&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=Ob%c3%a1lk­y+a+po%c5%a1tov­n%c3%ad+ta%c5%a1ky&ut­m_content=Po%c5%a1tov­n%c3%ad+ob%c3%a1lky

Radius

Já když potřebuji poslat nějaký křehký přístroj (nedávno jsem posílal pośtou menší starší, ale plně funkční osciloskop) tak jsem vzal větší starší a odolnou papírovou krabici, vzal jsem nějaké nepotřebné reklamní noviny a z nich udělal koule, a přístroj vložil dovnitř doprostřed aby byly ty koule z novin všude okolo. Celou krabici jsem přelepil izolepou, a zabalil do balicího papíru, opět zalepil širokou izolepou ty okraje a ještě jsem celou krabici převázal silnějším provázkem. Došlo to českou poštou zcela v pořádku, posílal jsem to raději doporučené – tedy s podacím lístkem (od Prahy až do Ostravy).
Ještě bych to mohl dát do slabší krabice a vystlat novinama, a celou krabici dát do větší pevné krabice a opět vystlat novinama.

Známá dělá v supermarketu, takže krabice nejsou pro mě problém sehnat…mají jich dost, ale i kdyby tam známá nedélala, stačí přijít když tam není moc lidí (v poledne) a požádat je a krabice se sežene, mají jich dost…