Avatar uživatele
LauraMasova

Jak byste navýšili hodnotu (kulturní, vzhledovou…) památníku v lese?

Jedná se o památník Rudolfa Těsnohlídka a zajímalo by mě, jakými nástroji a postupy bych mohla docílit toho, že tento památník se dostane do UNESCA.

  1. Jak se dají tyto památníky financovat státem?

Jde mi pouze o osobní nazor, cim byste pozvedli tento památník.

Zajímavá 0 před 338 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
seraphico

Návrh na zapsání do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO podává stát a nikdo jiný.
ČR má celkem 16 památek zapsaných v tomto seznamu, takže při vší úctě k Rudolfu Těsnohlídkovi, tohle je bez šance.

Aby památka mohla být zapsaná do seznamu UNESCO, musí splňovat alespoň jedno z těchto pěti kritérií:

  1. Musí být výjimečným příkladem mistrovství lidského ducha. (Toto kritérium splňuje například kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou.)
  2. Musí být výjimečně dokonalým příkladem svědectví zaniklé civilizace. (Např. archeologická oblast Al-Hidžr v Saúdské Arábii, která je největší dochovaným nalezištěm pozůstatků Nabatejské civilizace jižně od Petry v Jordánsku.)
  3. Musí být výjimečným příkladem nějakého civilizačního podnětu nebo okruhu. (Tuto podmínku splňují třeba Vaubanova opevnění ve Francii, která představují vrcholné dílo klasického opevnění typického pro západní vojenskou architekturu.)
  4. Musí být materiálně spjata s projevy v oblasti duchovního nebo intelektuálního života (např. Staré Město v Jeruzalémě).
  5. Musí být vynikajícím příkladem některého typu stavby nebo komplexu staveb, který je dokladem jednoho či více období v lidských dějinách. (Sem by patřily například jihočeské rybníky jakožto příklad šlechtického podnikání v období renesance.)

Zdroj: https://archiv­.hn.cz/c1-26051660-jak-se-dostat-na-seznam-unesco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Tohle je vtip, jo? Ale apríl už byl, jako! 🙄

Pět šutrů s hřbitovní deskou v lese u kapradin do UNESCO, jo? 🙄🙄

No, tak jo: nejsem účastníkem této konference, nicméně bych chtěl tučňáka. 🤓

Tak: blaho a bratrství, občanko! 😈

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Já, nijak.
Kameny můžete pečlivě očistit a dále „udržovat“
A UNESCO…., to je spíšVaše saint Vaše fiction….
Víte kolik je v lesích, po celé republice takových „cedulek“, památníčků, pomníčků i významných osob ?

Jak se dostat na seznam UNESCO?
• Musí být výjimečným příkladem mistrovství lidského ducha. …
• Musí být výjimečně dokonalým příkladem svědectví zaniklé civilizace. …
• Musí být výjimečným příkladem nějakého civilizačního podnětu nebo okruhu.
ZUdroj: https://archiv­.hn.cz/c1-26051660-jak-se-dostat-na-seznam-unesco

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Navrhuji posprejovat ji nějakým citátem nebo příslovím či moudrem. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jediné co by udělat šlo, je mechanicky očistit kameny, ale do UNESCA ani náhodou. To bys musela vedle postavit zajímavé a hodně atraktivní museum a i tak by šance stále zůstala velmi malá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
LauraMasova

Filipe, nejedná se o vtip. Mým úkolem bylo si vybrat objekt, který v Unesco neni jeste zapsan, a snazit se ho tam cvičně dostat. Je to neoficiální.

Avatar uživatele
Filip84

Ok, ale to je mimo můj svět, jo, já bych Ti řekl: jdi něco smysluplného dělat, dostat pět šutrů s hřbitovní deskou do UNESCO je syzyfowe prace. 👌🤪😅

Avatar uživatele
cappuccino

Rokio: Opravdu si myslis, ze posprejovanim se navysi hodnota kulturni pamatky????!!!!
Nepsal jsi sem nedavno, ze jsi byl nejlepsi na skole??!!

Avatar uživatele
Rokio

cappuccino: Nemyslím si to. Dělal jsem si legraci. Proto je tam ten smajlík.

Avatar uživatele
Filip84

cappuccino: Tak, víš co, na těch „lepších“ školách? 🤷‍♀️😈

Nový příspěvek