zjentek

Jak bych se měl příští rok hned zjara zbavit kopřiv na zahradě?

Krom možností, že bych si moh udělat velikonoční nádivku nebo čistící čaj.
Vím, že podobné odpovědi jsou v archivu, ale doba se vyvíjí a s ní i možnosti. Na starý filmy já taky nekoukám a zhlédnu VŽDY jen novinky, takže mě nezajímaj 5let staré úvahy (i když některé staleté MOŽNÁ platí i dnes) a raději se zaměřuji na „poznatky přítomnosti“. A jedna z nich je, že minulost a budoucnost neexistují, tož tolik k tomu archivu tady.

Nejlepší odpověď
Hykam

Řešení je velice jednoduché, jelikož kopřiva má ráda kyselou půdu, stačí pozemek dostatečně vyvápnit a kopřiva vymizí sama. To samé platí třeba na přesličku.

Další odpovědi
Drap

V podstatě jsou jenom dvě možnosti. Použít nějaký herbicid, nebo pečlivě přerývat, překopávat a kopřiv se zbavovat. Pokud v místech kde máš kopřivy zřídíš záhon třeba se zeleninou, nebo s čímkoli jiným/Brambory, řepa, zelí…a nevím co ještě/ a budeš se o něj řádně starat, začnou kopřivy ustupovat.

Kepler

Co takhle přetransformovat kopřivy na pečenou husu? Nebo tam pustit kozy?
http://www.ifau­na.cz/ovce-kozy/forum/r/de­tail/740357/pas­tvina

Slecna 007

Obávám se, že přicházím pouze s tou stoletou pravdou. Roky to provozuji postaru, tedy rukavice, na kolena a motyčka. Zkoušela jsem Roundupem. Výsledek – vymýcení kopřiv – se dostavil, ale:

  1. cena je dost vysoká
  2. trvá to dlouho, než kopřiva pojde (třeba 2 týdny se koukat na žloutnoucí kopřivy)
  3. bere to vše kolem

Nakonec tedy koutek bez kopřiv, ale žlutá tráva. Nic moc.

anonym

Buď si pořídit kachy, husy, krůty a řezat jim to do krmení( kopřivy se šrotem, výborné krmení) nebo je nechat být a když trochu narostou tak naložit do sudu a zalít vodou. Nechat to tak dlouho až to v sudu bude kvasit a pak s tím zalévat zahrádku ( pozor ,ale strašně to smrdí).Je to lepší hnojivo ( a přírodní ) než chemické .
No a nebo potom opravdu zbývá motyka, rýč a stále vykopávat.

dudu

Kromě níže uvedených rad zvaž možnost mladé kopřivy upravit jako velice chutný a zdravý „špenát“. Co nezbaštíš hned, může namrazit do zásoby.

pizlicka

bumbat z nich kazde jaro, podzim čajík Znejtku.kopřiva čistí krev 🙂 vzácná to bylinka.

SADLIK

Kopřiva je zdrojem důležitých látek pro domácí zvířata, proto se malým káčatům, housatům i kuřatům dřív dělala směs z vařaných vajíček , kopřiv a šrotu. Mladým králíkům se kopřivy dávají jako prevence proti nemoci jater. Protože kopřivy rostou nejlépe v nepřístupných místech nejjednodušší je , pokud nemáte toto uplatnění rondup. Kopřiva nasaje a vezme si to i do kořenů a brzy uhyne a máte pokoj. Vykopávat je pracné a často se vše-kořeny-nezničí a za čas můžete znovu.