dust8

Jak by se ještě dalo zvrátit globální oteplování? Co by se muselo stát?

Nejlepší odpověď
dubraro

Změna zářivosti Slunce, změna oběžné dráhy Země, změna polohy velkých planet vůči Zemi a podobné faktory jsou příčinou kolísání teploty na Zemi. Vesměs se jedná o faktory, jejichž ovlivnění není v možnostech současného lidstva.

Zdroj: https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/klima/ve­da-muze-za-sucho-klima-nebo-neco-jineho.A200818_230­124_p_klima_wag

Další odpovědi
Pepa25

Zvrátit těžko, trend je poměrně jednoznačný a také prostě nelze dělat naprosto radikální opatření. Nyní jde o to ho zmírnit a adaptovat se na změny, které probíhají.

Kepler

I mně samotného překvapilo, jak moc významné jsou kosmické vlivy, a to díky vynikajícímu odkazu od dubrara. V tomto světle to vypadá, že člověk sám toho nezmůže, i když nárůst konc. CO2 koresponduje s počátkem průmyslové revoluce. Je to ale jen jedna část. Takže můžeme jen jedno: zastavit kácení pralesů a naopak je rozšiřovat, přejít na energii bez uhlíkové stopy a doufat, že se ochladí aspoň o půl stupně.

Schluker

Zmeny globalniho klimatu jsou cyklicke. Vzdy se strida oteplovani a ochlazovani. Takze pro zvraceni staci jenom cekat.

Pavlisk109

Vy tomu věřite, pána bohu..

Vojta24

No a proč ne, tvrdí to věda, která se na to přímo specilaizuje … ti co to zpochybňují obvykle neví, prostě jen rádi zpochybňují, protože jim vědci lezou na nervy.

Vojta24

Navíc nezapomínejme na Venuši, ta planeta má prakticky stejný potenciál být zelenomodrým rájem pro život, a přesto jim není. Rozdíl je jen v tom, že tamnější klima se ocitlo v extrému který život momentálně vylučuje. Stav klimatu příznivý životu není něco neměnného a pevně daného, není to žádná jistota. Naopak je to velmi křehký stav, který může snado a od určité chvíle už nezvratitelně vymizet a ze Země zrovna tak může být na dlouhou dobu další Venuše.

Vojta24

měli bychom se rozhodně mnohem víc starat o to, co tyhle pro nás optimální křehké podmínky vlastně všechno ovlivňuje a neměli bychom přilévat olej do ohně, když se situace zhoršuje.

Pepa25

dubraro: zkuste se podívat na autora a co si myslíteo poznámce: Tento článek byl časopisem Vesmír zamítnut v průběhu recenzního řízení. Je to věrohodný zdroj nebo ne?