Avatar uživatele
Tw!st

Jak by řešila podnikající osoba odvod na vojnu?

Mám otázku která mi vrtá hlavou. Kdyby nějaký mladý podnikatel řídil firmu a stát by zavedl povinné odvody na vojnu, co by bylo s jeho firmou? To by jí prostě na poslední chvíli musel prodat nebo jakožto CEO by svoji pozici musel někomu dočasně předat? Nebo by se živnostníků týkala nějaká omluva? Začínám podnikat a když pomyslím na to že budu těžce něco budovat a pak si stát vymyslí že budou prostě povinné odvody na vojnu, tak se mi zvedá žaludek.
Děkuji Psychotic za jednu z mála užitečných odpovědí.

Upravil/a: Tw!st

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? JájsemRaibek před 2895 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Psychotic

Tak protože se nám tu zase slezli vlastenci (z nichž polovina by si pravděpodobně v případě války nadělala do gatí a schovala se ve sklepě), odpovím já.

Zaprvé se nic takového nestane. Všechny vyspělé demokratické státy umožňují lidem službu odmítnout. V případě války vzneseš námitku, že válka je proti tvému přesvědčení, a je to.

Zadruhé i v případě války je nutné udržovat ekonomiku a infrastrukturu v chodu. Tudíž považuji za vysoce nepravděpodobné, že by se odváděli k branné povinnosti řídící osoby úspěšných firem.

Zatřetí branná povinnost připadá v úvahu pouze při defensivní válce na našem území. Pokud by k něčemu takovému došlo, budeš mít větší problémy, než co se stane s tvou firmou.

A začtvrté, k povolávání civilistů k branné povinnosti by dle mých přátel v armádě s největší pravděpodobností nedošlo. Nevycvičení branci by šli téměř jistě na smrt a jejich bojová efektivita by byla nulová. Na otázku, zda si myslí, že povolání civilistů k branné povinnosti je možné, mi jeden kamarád z armády odpověděl, cituji: „Neblbni, vždyť by ti lidi prostě umřeli.“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kura

Nevím proč se ti zvedá žaludek z povinných odvodů …
Mě se zvedá žaludek z takových jako ty tím pádem.
Jde o to být připraven bránit republiku, která ti umožňuje podnikat !
Podnikatel by omluvu samozřejmě neměl, prostě by pozastavil činnost a pokud by brečel, že by tím tratil, tak činnost přenechá své důvěryhodné osobě. Každý je nahraditelný. Hned a okamžitě.

Pro hnidopichy : Exekuce a hypotéky apod., by samozřejmě měly všechny stopku po celou dobu odvodu.

Upravil/a: Kura

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ono je toho trochu víc. Co třeba taková exekuce. Vrátím se z vojny a barák prázdnej. Domluvím se na splátkách a najednou nic, jsem na vojně.
Hypotéky, různé půjčky, kde jsou povinné pravidelné splátky. OK s příjmem vysokým to zvládnu hravě a pak najednou odvod a jen malý žold. No nevím zda by nějaká banka počkala až si odkroutím rok či dva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Kdyby taková situace nastala, ta by měla řešení i v zákoně a je zbytečné přemýšlet o tom, co by , kdyby.
Pokud bych měl hlasovat o povinné brané povinnosti, hlasoval bych určitě pro. I když pro jedince to nebylo nic milého a příjemného, tak pro národ a stát to bylo jedině dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

neměj strach, Ty by jsi obranu republiky stejně nevytrhl. jsi při… už teď

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pozrite sa na to, ako takéto odvody riešili v USA počas 2.sv.vojny.
Výnimku z odvodov mali prioritne
muži, ktorí sa ako jediní živitelia starali o rodinu,
podnikatelia, ktorých činnosť bola nevyhnutná pre udržanie ekonomiky a zbrojnej výroby USA
muži, ktorých činnosť bola inak potrebnejšia pre USA, hasiči, policajtia, pracovníci vládnych organizácií a podobne
muži, ktorých rodinné vzťahy sa viazali k nepriateľskej krajine
muži, ktorých zdravotný stav, alebo vek nepovoľoval službu v ozbrojených si­lách

Pokiaľ si pamätám, tak u nás aj „nenahraditeľní“ umelci museli narukovať a mnohí z nich (neschopní aktívnej činnosti na bojisku) boli zaradení s vojenskou kvalifikáciou „nosič mrtvých a ranených“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… odvod a narukování je ouplně něco jiného: při odvodu stát získává přehled o schopných brancích, kteří posléze mohou narukovat, ale jak kiž bylo řečeno, bez patřičného výcviku, jsou mu v případě války na prd …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Kura, kura neser!

před 2895 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kura

Pro psychotic : Tvoji imaginární a na 100% vymyšlení přátelé u armády by nikdy nic takového neřekli, protože vždy a všude je zapotřebí první linie, která prostě umře. Na to jsou tabulky a statistika. Po zavelení VPŘED, má první linie životnost 7 vteřin a jde jen o zjištění palebných pozic nepřítele. Takže tvoji imaginární přátelé z armády jsou idioti.

před 2895 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

To máš ze kterého filmu o Napoleonských válkách 🙂

před 2895 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání