Mirdas

Jak by jste si představovali nově zavedenou vojenskou službu ?

V poslední době se objevovalo v tisku a i jinde spekulace o možném znovuzavedení poviné vojenské službě.
Zda jste pro, v jaké podobě by jste si ji představovali ?
Doplňuji:

Osobně bych volil rok základnýho vojenského výcviku ( bigošáckého ), plus pomoc kde by bylo potřeba dle svého oboru, například zemědělství, odklízení při povodních, státní zakázky a tak dále.
Což by se dalo počítat jako praxe pro pozdější žádost o klasickou práci.

_

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já si hlavně dokážu představit ty výběrové řízení na nákup výstroje pro „nové vojáky“ To bude tunel větší jak Blanka:-(((

Další odpovědi
Agneta

Jako v Izraeli. Od 18, pro obě pohlaví, matky nemusí.
Doplňuji:
Je-li něco povinné, nesmí se při tom diskriminovat jako za vlády KSČ.

klumprt

3 měsíce intenzivního výcviku, nebo 6 měsíců, mohlo by to být i volitelné. Bylo by možné odmítnout, ale v takovém případě by se nemohl odmítač ucházet o místo ve státní správě.
Doplňuji:
Nezaměstnaní dejme tomu do věku 30 let by to měli povinné, jinak – bez podpory. Ještě si nejsem jistý, jestli tam tahat holky. Přeci jen by to mělo vyšší fyzické nároky.

marci1

No opravdu nevím, ale třeba pro muže i ženy od 18 let. Alespoň na dobu 6 měsíců.

bolak

Já jsem pro, ale nás normální ať nechaj bejt, ať tam jednou menšiny a lidi co nemaj práci a pobíraj dávky.

Takže gayové, cikáni, důchodci, a tak dále. A co by tam měli dělat, no asi nějaký to cvičení se stuhou, cikánský triatlon, sběr kovových předmětů na čas, šerm s holí a takový ty věci. Záleží kdo tam bude.

Drap

Pokud nebudou známy podrobnosti, nelze si nic představovat

setapouch

Uvítal bych to, vojna člověku něco dala. Ale klidně bych to nechal jen na půl roku u „bigošů“ a rok u specialistů. Tři měsíce přijímač pro všechny. Ono to mělo něco do sebe, když se chlapci pustili máminy sukně, když se museli naučit troše samostatnosti, když se z nich stávali chlapi.

suaeda

Povinně pro obě pohlaví na 3 – 6 měsíců, po absolvování střední školy (učiliště). Na vysoké škole 3× měsíc intenzivního výcviku v období prázdnin. V případě náboženství či jiných překážek roční náhradní civilní službu v soc. službách (nemocnice, domovy důchodců a pod.).
Začátek výcviku přijímač tak jak byl dříve tj. do přísahy měsíc neopustit kasárna. Je to tvrdé, ale má to svoje pozitiva. Mladí lidé se naučí spolehnout sami na sebe a osamostatní se od rodičů. Naučí se kolektivně spolupracovat. Další výcvik zaměřit, jak na přípravu obrany své země tak hlavně na pomoc při likvidaci mimořádných událostí jako jsou v poslední době např. povodně.

kia

Pokročilý

Agneta

Jako v Izraeli. Od 18, pro obě pohlaví, matky nemusí.

Doplňuji:
Je-li něco povinné, nesmí se při tom diskriminovat jako za vlády ODS nebo ČSSD.
Vepište odpověď…

Agneta

„Obě pohlaví“- ale odděleně, né spolu. Zajistit, že se vůbec neuvidí. 3 až 6 měsíců je v pořádku, ale né 2 roky:D

kablik

možná by nebylo špatné vyzkoušet rakouský systém, proč vymýšlet už vyzkoušené a osvědčené…

klumprt

Jaký je rakouský systém? Proč to sem nenapíšeš? Víš co, já to dám jako novou otázku 🙂

klumprt

Jaký je rakouský systém? Proč to sem nenapíšeš? Víš co, já to dám jako novou otázku 🙂

klumprt

Jaký je rakouský systém? Proč to sem nenapíšeš? Víš co, já to dám jako novou otázku 🙂

Agneta

marci1 >>> děkuji za podporu mého nápadu – „muže, ženy, 18 let“ – ale dobré je uvádět zdroj – vidíš, že všichni píší „jak uvádí Agneta“, nebo podobnou formulaci