Peťa. K.

Jak by jste mi přeložili do češtiny vedoucí útvaru zásobování nákupu s číslem 12351, co číslo znamená? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Byla vytvořena NÁRODNÍ KLASIFIKACE KZAM-R

KONSTRUKCE KLASIFIKACE
Číselný kód KZAM-R je pětimístný a je konstruován takto :
místo kódu 1 2 3 4 5
hlavní třída zaměstnání
třída zaměstnání
skupina zaměstnání
podskupina zaměstnání
jednotka zaměstnání

KZAM-R obsahuje:
10 hlavních tříd
28 tříd
119 skupin
499 podskupin
3221 jednotek

ÚROVEŇ DOVEDNOSTÍ
Úroveň dovedností vyjadřuje náročnost požadavku na znalosti a dovednosti, odpovídající určitému stupni
vzdělání, potřebné k plnění úkolů a povinností v zaměstnání. Osm z deseti hlavních tříd bylo sestaveno
s ohledem na čtyři stupně vzdělání – vysokoškolské, bakalářské, úplné střední a střední vzdělání.
o Hlavní třídy 0 a 1 – v definicích těchto dvou hlavních tříd nebyl uplatněn požadavek na znalosti a dovednosti, protože jiné aspekty tohoto typu práce byly považovány za důležitější (např. funkce tvorby politiky a řízení).
o Hlavní třída 2 – zahrnuje zaměstnání zpravidla vyžadující znalosti a dovednosti odpovídající vysokoškolskému, případně bakalářskému vzdělání nebo vědecké kvalifikaci.
o Hlavní třída 3 – zahrnuje zaměstnání zpravidla vyžadující znalosti a dovednosti odpovídající úplnému střednímu, případně bakalářskému vzdělání.
o Hlavní třídy 4, 5, 6, 7 a 8 – zahrnují zaměstnání zpravidla vyžadující znalosti a dovednosti odpovídající střednímu vzdělání příp. úplnému střední vzdělání a rozlišují se vztahem k širokým skupinám specializace dovedností.
o Hlavní třída 9 – zahrnuje zaměstnání pomocného charakteru, na která nejsou kladeny požadavky na znalosti a dovednosti.

Další podrobnosti o členění si můžete přečíst na citované stránce:

Zdroj: http://www.mfcr­.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/IS­P_KZAM_123.pdf