Half 2

Jak brzy po nemoci se vrátit ke sportu?

Když je člověk nemocný s antibiotiky tak nějakou dobu poté ještě trvá než je tělo od nemoci úplně čisté že? Takže za jakou dobu po nemoci se lze plně vrátit ke sportu? 4 týdny včetně dnů marodění mi přijde příliš ne? A jak se správně chránit? Například v zimě po odchodu z tréninku když je člověk zpocený. I když se teple oblékám zřejmě mám pořád někde skulinu kterou se do mě nemoc dostanbe.

Odpovědi
Kelt

Je to čistě subjektivní. O jaký sport se jedná a na jaké jsi úrovni? Pokud jsi vrcholový sportovec, člen oddílu, měl my to posoudit lékař. A prevence? Záleží jak se oblékáš, můžeš také prochladnout. Lepší je více tenkých vrstev než jedna silná. Když jdeš spocený v zimě z tréninku, je jasné, že to odneseš. Musíš se potu zbavit. – umýt a osušit. Jinak pot, voda ti dělá právě problém. Z fyziky je zřejmé, že voda ochlazuje organizmus a když jdeš spocený v zimě, tělo na to doplatí. Všechno se dá řešit. Záleží na tobě, zda je pro tebe důležitější čas, zdraví nebo něco jiného.

Emefej

Záleží na druhu sportu. Já jsem hrál závodně šachy i s antibiotiky.

lota

Asi záleží na každém, spíš půjde o imunitu než o nemoc samotnou.