Avatar uživatele
Kepler

Jak bojujete proti tomu, když vás „chytne žravá“?

Těžce ztracená kila se nenápadně vracejí, do pytle! Moje zbytky vůle tají jako jarní sníh, jak na to? Existuje snad nějaké „objemové krmivo“, které zlikviduje pocit hladu, ale má nízkou kalorickou hodnotu? Jo a mělo by být aspoň trochu chutné. Nebo si mám po vzoru Sparty věšet jídlo na stromy a sestřelovat jej lukem?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, GM, ivzez před 1945 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Žravostí netrpím, někdy mám chuť třeba jen na vypečený křupavý rohlík nebo dobrý chléb s máslem. Nejím ani v noci, dodržuji pravidelnost.

Ale v mladších letech jsem zaháněla chuť tím, že jsem si vzala kuchařskou knihu a listovala v ní a říkala, to si uvařím, to vyzkouším.

Je to neuvěřitelné, ale fungovalo. „Mlsná“ přešla. . Je pravda, že hodně piju vodu s citronem a čaj.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
peterd108

Nemá cenu se omezovat, jezte co chcete a neomezujte se. Podkožní tuk se vám naopak v tomto počasí může hodit jako udržení teploty těla. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

V tomto často prohraném boji mám podporu u své dcery /zdravotní sestra ve Vojenské nemocnici Brno/, která kdykoliv mě přistihne u ledničky, důrazně memoruje „Taťko ty seš na nejlepší cestě k nám na internu“!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nebojuju, je to marné, jdu něco sežrat. Teď jdu dělat langoše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Já proti tomu nebojuji. Když mě to popadne, sťapu na co přijdu. Potom to většinou v práci vypotím, nebo si dám na čas nějakou pauzu.
Žijem jen jednou… a 90až100kg není zase až tak moc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Najím se zdravě, nepřejím se, protože si chci ve zdraví užít i další den. O kachně s kyselým zelím a knedlíky si nechám zdát.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Koukám, jak je otázka postavena a v tomto případě je jediný smysluplný boj „se nažrat“! ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Pokud máš hlad, je lepší ho uspokojit. Hladovět není ani zdravé. Ani příjemné.
Pod pojmem žravá si představuju chutě. A i ty je lepší nějakým způsobem uspokojit, neb potom na nic jinýho nemyslíš a časem si stejně něco dáš.
Takže doporučuju si s přestihem připravit něco, co ti chutná a současně má příznivý glykemický index 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Bojuju žrádlem 😉
Teoreticky by mohl pomoct jedlý polystyren (rýžové/pšenič­né/kukuřičné chlebíčky apod…) ev. popcorn. Pokud opravdu řešíš kalorie tak opatrně – u různých dochucovaných to chce kontrolovat co přesně tam je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Většinou nebojuji. S tím čtením receptů má Annas pravdu,
to funguje i na mne. Jen si je čtu v internetu.

Doplňuji:
Fungovat by mohla nesladká syrová zelenina.
Má dost vlákniny a téměř žádné kalorie.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Zrovna včil mě „chytla“. Dám si panáka slivovice a ostatní si zakážu. A- je -to.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Špatně. Zrovna jsem strávil 2 týdny v nemocnici, kde dali trochu do lajny mé choutky. Bohužel jen nakrátko. Prý trávicí trakt zahrnuje snad polovinu neuronů našeho těla. Asi s tím souvisí i bolesti a funkce žaludku např. od psychiky. Hitler prý s tím měl velké problémy. Nebo si člověk dá něco na zub spíš jako relax a návyk, než proti hladu. Dalším problémem jsou prý trávicí bakterie, které dovedou prostřednictvím našich neuronů nás přimět, aby se baktériím dostalo oblíbené pochoutky. To se taky někde využívá v boji s obezitou- výměna mikroflóry. Ale jestli to jde bez antibiotik to nevím. Takže neporadím, jen to nevzdávat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

hapiky, 90–100 kg není moc, ale ne při výšce 150 cm 😁 😁

před 1945 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

peterd: přibírat nesmím, jsem pod bedlivým dozorem diabetoložky a ta by mě jinak zdupala na tři doby. Mimo to jsem rád, že se mi podažilo zhubnout o 8 kilo a zase se vejdu do starých kalhot.

před 1945 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Gratuluji!!! Ale já i bez diabetoložky (pokud ji nepoužíváš jako součást odtučňovacího procesu – viz „dupání“) zhubnul, před třemi roky, o 25 kg. Ale to už jsem Ti psal. A zatím to udržuji. Jak to řeším – viz odpověď.:-)

před 1944 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek