zjentek

Hlídáte si za jízdy, co vše se děje před předním sklem vozu?

Touto otázkou bych mimo jiné chtěl také upozornit na skutečnost, že kupříkladu kosi přelétávají touto dobou přes vozovku proklatě nízko, když staví hnízdečka lásky a jsou docela vytíženi a tedy i mimo, neboli nedostatečně obezřetní. Děkuju. 🙏 Haré Krišna.

Nejlepší odpověď
Rokio

Nehlídám. Řidiči autobu věřím a vlakem nejezdím.

Další odpovědi
Rocker

Hlídám,neboť při řízení je dobré se dívat před auto.

Ametyst

Jistě. Srnky a divočáci se pohybují po krajině nejen v noci.

Dochy

Samozřejmě se snažím, ale pokud se jedná zrovna o ptactvo, tam bohužel moje zkušenost říká, že sebelepší pozornost dokáže těm „sebevrahům“ jen o trochu zvýšit šance na přežití. Když před sebou včas uvidím poblázněné ptactvo, dle situace přibrzdím a obvykle to stačí. Ale bohužel často vyletí zpoza stromu, nebo jak už se mi stalo zpoza skály kterou silnice těsně obtáčí a to už je na jakoukoli reakci pozdě.

zjentek

Takový kos jinak žije cirka 30 let, pokud to někoho zajímá. Děkuju. 🙏

Rokio

zjentek: Aha. To je zajímavé. Myslel jsem si, že žijou daleko kratší dobu.