Avatar uživatele
Lucik304

Jak načíst film s titulky do televize?

Potřebuji poradit. Jak mám načíst film s titulkama do televize. Zkoušela jsem snad vše… Mam dva soubory (film a titulky) Titulky jsem pojmenovala stejně jako film a vložila do složky. V TV mi sice titulky hrajou a,le chybi par pismenek, no neda se to číst. Zajomavy, že na notebooku mi to bez problemu běží.. Tak cim to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1983 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dr.luha

Odpoveď byla označena jako užitečná

Dobrý řešení je propojit PC s TV kabelem HDMI (5m asi za 100,–). V TV se dá nastavit stejná velikost obrazu jako je v PC. Pak stačí přehrát film třeba ve VLC přehrávači.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lucik304 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Zřejmě problém se znakovou sadou užitou v souboru s titulky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MichaelOffic

Nezkusila jste převést soubor s titulky do jiného formátu? (SUB,TXT, SRT…)? Taky mi to dělalo ale určité formáty a kódování textu to pak napravilo.
Jinak jsou programy (MKVToolNix) a ten dokáže zabudovat všechny audio/video/ti­tulkové streamy do MKV videa. Jinak jste zkoušela zmáčknout „subtitle“ tlačítko na ovladači?

Upravil/a: MichaelOffic

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Dr.Luha: A je třeba si uvědomit situaci, kdy si pustím film z DLNA, tedy z nějakýho domácího MMC. Podle Tvého návodu by se film tahal do compu a z něj pak zobrazoval v bedně… No.. proč ne, ale mnohem větší efektivity dosáhneš přímo přehráním obsahu MMC v televizorem. Ovšem za podmínky správných formátů obrazu, zvuku a titulků.

před 1983 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Dr.Luha… nesmysl… Rozhodně ne stejnou velikost obrazu jako je v PC – zrcadlení. Mnohem praktičtější je použít rozšíření plochy. Na monitoru TV si pustím film třeba ve VLC a na PC si dál dělám své věci bez obtěžování. Ono s těmi pracovními plochami používá v reálu málo kdo, přitom je to standardní vybavení OS už hoooodně dlouho. Osobně se takhle dívám na českou TV v zahraničí.

před 1983 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dr.luha

No, mě přesně pasuje do obrazovky fce Duplikovat, Rozšíření už je mimo plochu monitoru. Mám standardní nastavení, nic extra.

před 1983 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Rozšíření plochy má tu výhodu, že se dá nastavit jinak, než hlavní monitor, „umísitit“ libovlně vzhledem k základnímu, podle ovladačů to i rozpozná, co je to za TV a nastaví, podle ovladačů a grafiky se to dá manuálně nastavit a mnoho dalších a dalších výhod. Některé to uměj dokonce resamplovat plynule.

před 1983 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek