eleonnore

Faktura, kterou jsem vystavila, mi nebyla proplacena. Co dál?

Již od léta čekám na zaplacení faktury za fotky a video, které jsem dělala pro jednu osobu. Až nyní jsme se domluvili na tom, že mi každý týden pošle 1.000, dokud mi celou částku nezaplatí.
Ovšem blíží se deadline pro daňové přiznání. Jak to tedy vyřešit s tímto?
Mám původní fakturu stornovat a nyní té osobě vystavit každý týden novou fakturu? Víte, jak postupovat?

Odpovědi
mosoj

Když jste se domluvili, tak jste vlastně stanovili splátkový kalendář. Zajisté jste ho oba podepsali.Jinak nezaplacená faktura přechází do dalšího daňového období. Způsob je odvislý na typu účetnictví.

Kepler

Nové faktury asi nepomůžou. Pokud existuje řádná smlouva, pak poslat předexekuční upomínku (teď si nemůžu vzpomenout jak se tomu správně říká) a nebude-li zbytí, postoupit pohledávku exekutorovi.

Hlada

V případě, že vedete daňovou evidenci, zahrnete do příjmů ty splátky, které byly zaplaceny do konce daňového období, zpravidla do konce roku.