janleitman

Existuje zkoušečka na sodíkové výbojky?

Dá se nějak vyzkoušet funkčnost sodíkové výbojky aniž bych měl všechny ty předřadníky a spol.?Prostě jestli je nějaká zkoušečka na výbojky?

Odpovědi
Clouseau

Neumím si představit jak jinak zkoušet výbojku bez toho abych zapálil oblouk. Takže taková zkoušečka musí být schopná zapálit oblouk, tj vytvořit krátkodobě vysoké napětí na elektrodách výbojky. No a pokud pominu nějaká poměrně složitá elektronická zapojení tak naprosto jednoduchá metoda je předřadit výbojce tlumivku (do serie) a ta po připojení výboj zapálí…