MITKEPEK

Existuje nějaké reálné bezpečnostní riziko, pokud si vyrobím prodlužovačku pouze z dvou žilového kabelu?

To zn., že nebude zapojen zemnící vodič. Používat se bude k běžným kuchyňským spotřebičům.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud mají dané spotřebiče jen dvoužilový přívod, stačí i dvoužilová prodlužka.
Pokud mají ale zapojený i zemnící vodič, nesmíš dvoužilovou prodlužku použít – a ano, je to pro reálně hrozící nebezpečí (napětí z pracovního vodiče N by se ti mohlo dostat na kostru).