kurec

Existuje nějaké omezení, kolik může mít člověk cestovních pasu?

Odpovědi
Drap

Z každého státu, jehož má občanství jeden platný pas. Netýká se pasů diplomatických.

led

Občan môže byť (oficiálne) držiteľom 2 druhov pasov, ktoré štát ich nositeľovi len prepožičiava s časovým limitom užívania.
1 – súkromný
2 – služobný, ktorý sa používa len pre služobné účely.

Ale myslím, že sa ešte nájdu občania bývalého socialistického Československa, ktorí nevrátili pasy tohto dnes už nejestvujúceho štátu a majú ich z nostalgie uložené doma.

Výnimka je u ľudí s viacnásobným občianstvom, tj.napríklad sú súčasne občania USA aj ČR. Bolo to tak aj po rozpade Československa na 2 samostatné štáty, keď sme mnohí mali dvojité občianstvo.

Schluker

Muzes jich mit vic (ceskych), ale vzdy musis zduvodnit na co chces dalsi. Pokud urad zduvodneni uzna, vyda dalsi pas. Napriklad mohou dojit mista na viza, pro cestovani do arabskych zemi se doporucuje pas, ve kterem neni vizum do Izraele atd. Lze mit tedy vice. A pak samozrejme ke kzdemu obcanstvi, ktere jedinec ma, muze mit i pas. Takze na otazku nejde jednoduse odpovedet. Bohuzel.