Bess

Existuje nějaká česká vysoká škola, která působí v zahraničí a vyučuje se tam v češtině?

Je to myšleno něco jako když anglické/americke školy mají fakulty i zde v čr, kde vyučují ve svém jazyce. Zda-li má i čr neco podobného, případně kde.

Nejlepší odpověď
annas

Více se to týká základního školství. Krajané v zahraničí zakládají školy i spolky, aby na rodný jazyk nezapomněli. Redakce iDNES.cz zmapovala v rámci seriálu Čeština ve světě, kde všude se lidé učí česky.

Zdroj: https://zpravy­.idnes.cz/ces­tina-ve-svete-serial-vyuka-ceske-krajanske-spolky-skoly-zahranici-126-/domaci.aspx?c=A171109­_130432_domaci_nub
--

„Studium češtiny v Německu. Proč ne?“
V rámci programu Erasmus.

" Někteří učitelé uměli česky (byli zde jak Češi, tak Němci a dokonce jeden česky plynule mluvící Američan), pár spolužáků bylo přímo z Čech anebo někteří měli někoho z rodiny, kdo od nás pocházel – babičky, dědečci.

Ale bohemistika tam není velká a navíc je součástí Ústavu slavistiky, takže výuka probíhala většinou v němčině."

https://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/erasmus-komunita-je-velmi-specificka-skupina-rika-hanka

Domnívám se, že přímo ne.

Další odpovědi
Gestas

Vysoká škola života ;)