Fallagela

Existuje něco jako alergie na alkohol?

Mám známou, která když si dá 2 slenky vína, tak jí přestanou fungovat nohy. Sedí, normálně mluví, není poznat, že by byla opilá a ani není, ale už se nezvedne, protože přestane cítit nohy a nemůže chodit. Dřív se jí to nestávalo to až teď poslední rok a doktoři nic nezjistili. Existuje něco jako alergie na alkohol, která by mohla něco podobného způsobovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano existuje alergie na alkohol a může se i různě projevovat. Znám člověka, kterému i po malém množství alkoholu naskáčí červené fleky po krku a obličeji, jinak nic jiného. Jiný konkrétní příklad z rodiny. Při oslavě svých 21 narozenin vypila sklenku šampaňského. Bylo to poprve v životě, kdy ochutnala alkohol / což je u nás téměř nepředstavitelné/. Oslava byla na lodi a musel ji odvést vrtulník do špitálu. Alkohol vůbec nemůže.

Další odpovědi
briketka10

když člověk vypije více alkoholu, tak mu tzv. ztvrdnou nohy..
Doplňuji:
může se jednat o nemoc u obézních lidí DNU..
příčinou dny je hromadění kyseliny močové v organismu, ta se následně ukládá do kloubů, kde působí obtíže, dna vzniká jako nemoc z nadbytku – její výskyt je pojen s nadměrnou konzumací alkoholu, masa a tučných jídel, častěji se vyskytuje u obézních lidí..
ale spoustu lidí je i štíhlých a trpí nemocemi s nemocnými játry a třeba vůbec
nepije..
zdroj :
http://www.ghc­.cz/cs/lecba-zavaznych-onemocneni/poruchy-pohyboveho-aparatu.html

Anuket

Ano, exsituje. – Projevuje se mnohdy až rozporuplně, ale dá se to považovat i za celkem „obvyklý“ problém.
Pokud máte trošku čas, můžete si přečíst zajímavou diskuzi. http://diskuse­.doktorka.cz/a­lergie-alkohol/

Damiana

Ano, je to jedna z forem potravinové přecitlivělosti. Alergie existují snad úplně na všechno.
Btw – zrovna tohle je ta, kterou se obvykle lidé snaží překonat nebo si ji nepřipouští. Zato taková alergie na brokolici často znamená, že se zelená palice nesmí před „alergikem“ objevit ani na obrázku:-)
http://www.ule­kare.cz/clanek/a­lergie-na-alkohol-existuje-15625

Jana5678

Je to asi pro mnohé velké překvapení, ale existuje alergie v podstatě na všechno. Například já mám spoustu alergických reakcí na různé potraviny, a tak si musím hlídat složení všech pokrmů. Naštěstí mi kamarádka poradila internetové stránky https://www.po­travinyarax.cz/, kde je veškeré složení velice dobře popsané. Jsem ve třetím měsíci těhotenství, a tak si kupuji momentálně zdravé potraviny pro těhotné.