mzm

Existuje modul do rozvodné skříně na ovládání vyp/zap jedním tlačítkem?

Myšleno pro chodbu/schodiště. Na více místech je místo přepínacího vypínače jen „zvonkový“ spínač, který jedním stiskem světlo zapne, druhým stiskem světlo vypne. Ovládá nějaký modul v rozvodové skříni, který rozsvěcí a zhasíná světla.
Rozumněj, nemusí se tahat 4 dráty k vypínačům a existuje (třeba) možnost krátkým stiskem zapnout světla na nějakou dobu, dlouhým stiskem napořád.

Nejlepší odpověď
autacek

Existuje, stačí hledat a číst si popisy a pak nejlépe předem i návod. Zkus třeba tohle:
https://www.con­rad.cz/schodis­tove-casove-rele-multifunkcni-conrad-components-cmft-6-cas-rozsah-0-5-20-min-1-spinaci-kontakt-1-ks.k1339011

Nutno ale podotknout, že rozdílná řešení mohou mír rozdílné požadavky na infrastrukturu.

Další odpovědi
Edison

Ano, je paměťové relé, překlápěcí relé, impulzní relé a podobně. Např. český výrobek elko-ep CRM91. Ale je toho plný unternet. Pozor na jednu věc: Vždy musejí uvádět výchozí stav po přivedení napájení – ON/OFF/poslední stav. U některých se to dá i nastavit. A u některých se zase dá nastavit třeba maximální doba stavu ON. Na chodby výborná věc, proti zapomenutí vypnutí.

Právě pro chodbové systémy je to velmi praktická záležitost.

mzm

Díky za odpovědi. Plný internet toho je pokud se správně zeptáte a já jsem nevěděl, jak se zeptat.