Dvouleté dítě nechce mluvit…

Syn říká pouze 5dvojslabičných slov(z toho 2jsou „k ničemu"bibi jeje)nechce ani moc ukazovat známé obrázky,když mu něco říkám, tak se tomu směje, ale nechce nic zkoušet,všemu rozumí a spolu se dorozumíme-bohužel on používá pouze zvuku,mluvení se ale řeší až od 3let,můžete mi poradit, jak ho "donutit“ mluvit alespoň základní slova(jako táta…)

Odpovědi
omina

Máme dvojčata měli 2r v březnu a jsou na tom úplně stejně.Byl jim někde doporučen logoped, ale praktik konstatoval,že až před třetím rokem. Prostě mají čas. Později nám z nich stejně bude brnět hlava! Nezoufejte však to časem půjde.

martina1

Mám 4 letou holku a pořádně mluvit začala,až ve školce,kdy se dostala mezi vrstevníky.Na logopedii se většinou chodí po 5. roce než se jde do školy.Teď má velkou slovní zásobu a osvědčilo se mi,že si zpíváme a před spaním skoro hodinu čteme.Oni si slova pamatzují,ale použijí je každý jindy.Nám se pak zdá,že není něco vpořádku.Mluv­te,mluvte a zpívejte…

člověk

máte inteligentní dítě,jen si hraje a stačí mu to,jedno dítě v naší rodině komunikovalo takto i ve škole,tet ja tak opovídáný,že končí třetí vejšku,má dva doktoráty,i když je nepotřebuje,protože pracuje něco jiného

Džanička

Můj syn začal mluvit až kolem 2,5 roku,za měsíc mu budou 3 roky.Dítě má čas se rozmluvit do 4 let.Tak mi to říkala doktorka.Se mnou také nechtěl spolupracovat,v kni­hách ukázal na každý obrázek správně,takže jsem věděla že tomu rozumí.Mám jestě holčičku které je 1,5 roku a začala jsem jí říkat slova,a syn když to slyšel tak začal opakovat.Chce to čas,hlavně nenaléhat,syn se mi zaseknul,pozor na to.

Nuk nuk

Existují děti, které dlouho (obvykle tak do 2,5 let, nekteré až do 3 let) téměř vůbec nemluví nebo jen velice málo a pak takřka ze dne na den začnou mluvit a velmi často hned bezchybně a rovnou v celých větách. Bývají to buď děti, které mají starší mluvící sourozence nebo překvapivě děti s poměrně vyskou inteligencí.
Nejznámějším příkladem byl Einstein, ten nemluvil dokonce do 5 let!!!

Synka nijak nenuťte, ani ho nekárejte, abyste v něm naopak nevypěstovala k řeči odpor. Maximálně na něj hovořte, čtěte mu, říkejte mu říkanky, zpívejte, pokud Vy mu rozumíte, mluvte s ním, jako by mluvil i on, ale nenuťte ho.