iwetax

DVD – nebo +

V souvislosti s otázkou : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dostat-sve-video-na-dvd

Jsem si šla koupit dvd nosič a prodavačka se mě zeptala jestli – nebo + . Jaký je v tom rozdíl a co by jste mi radili?

Nejlepší odpověď
Wareg

Rozdíl jsem osobně nikdy nezjišťoval, ale z mých zkušeností mi nikdy nedělalo problém použít jak -, tak +, použití většinou na záložní kopie filmů a her.

Ale na netu jsem našel

DVD-R
Tento formát je nejstarší ze všech, firma Pioneer uvedla mechaniku DVD-R již v roce 1997. Na toto medium lze provést zápis dat pouze jednou. První generace těchto nosičů nabízí paměťovou kapacitu 3,95 GB, současná, tj. druhá generace pojme až 4,7 GB dat.

„DVD+R (DVD+RW)
Plusové formáty vznikly až v poslední době a uvedlo je na trh několik významných firem (např. HP, Philips a Sony), které měly pocit, že tato technologie je lepší než ty stávající (odtud znaménko plus). Tyto mechaniky nahrávají pouze disky DVD+R a DVD+RW, ne však DVD-R nebo DVD-RW. Média DVD+R a DVD+RW pojmou také 4,7 GB a vydrží až 1000 přepsání.“
Doplňuji:
Jo a v současné době vypalovačky vypálí + i -, už v tom rozdíl nedělají.

Zdroj: http://diskuse­.jakpsatweb.cz/?ac­tion=vthread&fo­rum=16&topic=27707

Další odpovědi
anonym

na toto téma vzniklo svého času toto technicke srovnavani drobnych rozdilu, ze kterych vyplyva technologická převaha „pluskových“ formatů DVD

http://www.my­ce.com/article/Why-DVDRW-is-superior-to-DVD-RW-203/

překlad do češtiny:

http://transla­te.google.cz/tran­slate?js=y&prev­=_t&hl=cs&ie=UTF-8&layout=1&eot­f=1&u=http://www­.myce.com/arti­cle/Why-DVDRW-is-superior-to-DVD-RW-203/&sl=en&tl=cs

jakýkoliv rozdíl v běžné praxi byste asi hledala velmi obtížně, nicméně pokud je cena shodná je samozřejmě lepší sáhnout po pluskových dvd

pluskové formáty navrhly Sony a Philips (více zkušeností, mohli se poučit z chyb které udělal Pioneer u mínuskových médií – konkrétně místo pre-pits mohli použít daleko robusnější řešení)

mínuskové o něco dříve Pioneer (dodatečně opravil nejviditelnější nedostatky avšak za cenu zbytečné složitosti kterou tak do normy vnesl, prakticky se to však negativně neprojevuje)

led

Wareg má pravdu, čo sa týka nových DVD zariadení. Ale staršie prehrávače neprehrajú DVD+. Práve preto, že v dobe svojej výroby DVD-+ používali len drahšie modely. Doporučujem zatiaľ používať DVD- to prehrá každé zariadenie.

GangstaHelper

  • jsou lepší. Takže vyzkoušejte a pokud nikde nebude problém, tak používat zásadně +.
  • jsou starší, a některé přehrávače (převážně k TV) přehrají jen je. Jsou zase ale i ty případy, že má novější přehrávač s – potíže a vyžaduje spíše +.

Takže záleží na Vaší potřebě.