anetadela1

DPH za zboží – do svého obchodu objednávám zboží s DPH

teď jsem ale chtěla objednat zboží od firmy, která není plátcem, tudíž mi to zboží přijde bez dph. Já si ho přičtu + marži. A dál? Jak to bude při daňovým přiznání? Nebo jestli je to vůbec jinak, prosím o radu. Díky.
Doplňuji:
Ano, ptám se na tvrobu ceny. Nejsem plátce. Moc díky.

Nejlepší odpověď
standa

Pane jo !

A kdo vám dělá účetnictví ?

Na co se vůbec ptáte?

  1. na tvorbu prodejní ceny
  2. jak udělat daňové přiznání k DPH (jste plátce DPH?)
  3. nebo jste měla na mysli daňové přiznání k dani z příjmu

Zkuste to prosím znovu 🙂

DOPLNĚNA:
Prodejní cenu si stanovte úplně jednoduše (vůbec neřešte zda je zboží nakoupeno od plátce či neplátce), tzn. k ceně kterou musíte dodavateli ZAPLATIT si přičtěte obvyklé procento marže a výjde vám prodejní cena.

Samozřejmě, že takto vypočtenou prodejní cenu byste si měla porovnat s cenami své konkurence 🙂

Další odpovědi
ReHu

I když objednáš zboží od neplátce, DPH platíš.
Stejně jako v obchodu, kde kupuješ chleba. Tak také zaplatíš DPH. Ať je prodavající plátce nebo ne.
Prostě a jednoduše si ty DPH neodečteš, protože nejsi plátce, takže jen přičteš svou marži a hotovo.
A daňové přiznání?? Myslíš daň z příjmu? Protože daň (DPH) coby neplátce přece neřešíš.

Bumbes

Pokud nejste plátce, tak odpadají i „kouzla“ s DPH. Jak nakoupíte tak po přičtení marže prodáte, DPH na to nemá vliv. To se hlavně vyplatí při odpisech, kdy ho stát vrací za servisní a provozní investice a při účtování ve snížené sazbě DPH (např. u stavebních prací uvnitř budov a pod.).
Daňové přiznání bude normální jako u neplátce DPH.

pondělí

záleží jestli jste plátcem DPH vy,pokud ano tak od neplátce se zboží prodraží,pokud ne ,tak se nic neděje cena od dodavatele je konečná a vaše marže záleží na vás.