Avatar uživatele
anetadela1

DPH za zboží – do svého obchodu objednávám zboží s DPH

teď jsem ale chtěla objednat zboží od firmy, která není plátcem, tudíž mi to zboží přijde bez dph. Já si ho přičtu + marži. A dál? Jak to bude při daňovým přiznání? Nebo jestli je to vůbec jinak, prosím o radu. Díky.
Doplňuji:
Ano, ptám se na tvrobu ceny. Nejsem plátce. Moc díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, rybíz před 4945 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Pane jo !

A kdo vám dělá účetnictví ?

Na co se vůbec ptáte?

  1. na tvorbu prodejní ceny
  2. jak udělat daňové přiznání k DPH (jste plátce DPH?)
  3. nebo jste měla na mysli daňové přiznání k dani z příjmu

Zkuste to prosím znovu 🙂

DOPLNĚNA:
Prodejní cenu si stanovte úplně jednoduše (vůbec neřešte zda je zboží nakoupeno od plátce či neplátce), tzn. k ceně kterou musíte dodavateli ZAPLATIT si přičtěte obvyklé procento marže a výjde vám prodejní cena.

Samozřejmě, že takto vypočtenou prodejní cenu byste si měla porovnat s cenami své konkurence 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

I když objednáš zboží od neplátce, DPH platíš.
Stejně jako v obchodu, kde kupuješ chleba. Tak také zaplatíš DPH. Ať je prodavající plátce nebo ne.
Prostě a jednoduše si ty DPH neodečteš, protože nejsi plátce, takže jen přičteš svou marži a hotovo.
A daňové přiznání?? Myslíš daň z příjmu? Protože daň (DPH) coby neplátce přece neřešíš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Pokud nejste plátce, tak odpadají i „kouzla“ s DPH. Jak nakoupíte tak po přičtení marže prodáte, DPH na to nemá vliv. To se hlavně vyplatí při odpisech, kdy ho stát vrací za servisní a provozní investice a při účtování ve snížené sazbě DPH (např. u stavebních prací uvnitř budov a pod.).
Daňové přiznání bude normální jako u neplátce DPH.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pondělí

záleží jestli jste plátcem DPH vy,pokud ano tak od neplátce se zboží prodraží,pokud ne ,tak se nic neděje cena od dodavatele je konečná a vaše marže záleží na vás.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek