Dotaz pro mzdovou účetní

Podle pracovní smlouvy: Pracovní poměr se uzavírá od 1.5.2011, pracovník nastoupí do práce dne 9.5..
Zaměstnanec je odměňován minim.mzdou. V tom 1.týdnu nepracuje z důvodu, že pro něj není práce. Za měsíc květen tedy dostane celou minim.mzdu, nebo může být krácená? Předtím byl do 30.4.na ÚP. Děkuji.

Odpovědi
Syd

Nejsem si jistá, zda rozumím otázce, ale pokud zaměstnanec nepracuje protože pro něj neni práce, pak má nárok na náhradu, ale asi ne celou (podle 2 roky starýho sešitu ekonomie by to mělo bejt 80 %, jestliže se to bere jako prostoj nebo tak)