Danuše

dopravní nehoda

zavinila jsem dopr.nehodu, škodu určil postižený na70 tis.,proto jsme nevolali policii. Teď mi přišlo od pojišťovny, že byla uhrazena škoda 143tis a já mám pojišťovně zaplatit 30% – 43 tis. Kč.Proč mám hradit já?

Nejlepší odpověď
standa

Nechápu, ta ´cizí´ škoda měla být ze 100% uhrazena z vaší pojistky z povinného ručení.

Nechte si od pojišťovny zdůvodnit tu „spolúčast“ …

Další odpovědi
sakai

Existuje zákon č.168/1999Sb. a zákon 37/2004 Sb., kterými se pojištění upravuje. Zde je i uvedeno, v kterých případech má pojišťovna nárok na náhradu pojistného plnění na viníkovi. Tedy si zkontrolujte, zda některá z možností v zákoně uvedených nenastala. V každém případě když likvidátor pojišťovny poškozeného prohlédl vozidlo, a určil cenu vyšší než vámi odhadnutých 70 tisíc, měla jste o tom být informována (a pak to řešit se svou pojišťovnou). Pokud ale určil cenu do 70 tisíc a pak oprava stála víc, nehradíte nic, je to celé problém pojišťovny poškozeného (toto jsem sám zažil a stačil jeden dopis pojišťovně). A nedejte se.