Lenjička

Doporučíte nějaký druh detoxikace organismu?

Ráda bych shodila pár kilo a očistila svůj organismus. Doporučíte úplnému zažátečníkovi nějakou vyzkoušenou metodu?
Jsem student žijící na koleji, tak prosím žádné uzené lososy a podobně 😁
Nekouřím a nepiji alkohol 😉

Nejlepší odpověď
annas

Nejpříhodnější doba pro detoxikaci organismu je březen a duben, kdy podle čínské medicíny vyvíjejí největší aktivitu žlučník a játra, a proto se tělo nejlépe zbaví všech škodlivin.
Stejně tak všechny bylinky – kopřivy, pampelišky atd. jsou nejvíc účinné, sbírají-li se do 15. května.

Nejlepší jsou na detoxikaci bylinkové čaje, případně různé tinktury, např. od fy Energy, Diochi atd., které dostanete koupit v lékárně.

Samozřejmě k tomu dodržovat dietu – nejíst přílš sladké, tučné, hodně zeleniny, jíst pravidelně menší množství.

Další odpovědi
dědapetr

Podstatou detoxikace je pozvolný, bezpečný a efektivní program. Jedině tak můžeme důkladně pročistit naše tělo od všech toxinů a nežádoucích látek. Nejedná se však o žádnou nereálnou dietu. Detoxikace je pouze „velkým úklidem“. Ovšem přesto to znamená podřídit se po určitou dobu (ideální je měsíční detoxikační program) určitým pravidlům a trochu na sobě pracovat.
Detoxikační kalendář nabízí různé denní variace, přesto ty základní stavební kameny tohoto kalendáře by měly vycházet z následujícího:

citrónová šťáva a horká voda na proplachování,
ranní strečink, jóga či tai-čchi (přes pracovní týden je lze přesunout na večer),
koupel či sprcha,
snídaně – o víkendech ovocná šťáva (přes týden volitelně),
dopolední ovocná šťáva (přes týden volitelně),
oběd – nejlépe nejvydatnější denní jídlo,
některá z forem relaxace – pravidelné po hodině se opakující pauza v pracovním procesu, uvolňující stres,
odpolední ovocná šťáva,
některá z forem cvičení (nejlépe 4krát týdně),
zázvorový čaj – půl hodiny před večerním jídlem,
večerní jídlo (nejlépe do 18 hodiny),
koupel nebo hydroterapeutické techniky,
ulehnutí – co nejdříve.

Zdroj: http://zdrava-vyziva.abecedaz­dravi.cz/deto­xikace-organismu

Renatka2

Na detox jater mám vyzkoušený lipovitan S, zkuste se mrknout sem http://www.li­povitan.cz/li­povitan-s/

DomcaJe

Doporučila bych hlavně detoxikovat játra a pak střeva. Na játra silymarin a na střeva nějaká probiotika. tím si skvěle pročistíte tělo.