FreddieR

Doporučíte mi renomovaného výživového poradce?

Dobrý den,

já vím, že si mám do Googlu zadat výraz „výživový poradce“ a najdu stovky stránek. Jenže těchto „odborníků“ je jako šafránu a já nehledám nějakého „ňoumu“, kdo si udělal rychlokurz a hledá rychlý přivýdělek na hlouposti (či důvěřivosti?) druhých. Hledám skutečně kvalitního výživového poradce s dobrým vzděláním a velkým množstvím referencí, které nejsou od známých nebo za kačku sesmolených od kamarádů. Mám špatné zkušenosti s „výživovým poradcem“ doporučeného obvodním lékařem. Přišel jsem, změřil mi cholesterol nebo to, co se měřívá, odpovědel na několik dotazů, vrazil mi do rukou šablonovitý jídelníček, který si pravděpodobně stáhl z internetu a starej se sám. Takového člověka nechci. Chci člověka, kdo by pomohl někomu, kdo příliš nevaří, má 3-směnný provoz a není bohatý. Jsem ale ochotný si připlatit. Za kvalitu, ne za sliby. Upřímného, který mi nebude mazat med kolem pusy a řekne mi, jak věci skutečně jsou.

Možná je to jenom výkřik do tmy, ale kdo ví? Děkuji za případná doporučení.

PS.: Možná by byl dobrý i osobní trenér. Chtěl bych začít i cvičit a možná by mi pomohl. Můžete mi doporučit i toho trenéra.

Ještě jednou děkuji.

PS2.: Měl by být z Brna, ale i tak děkuji za návrh.

Odpovědi
annas

Obraťte se na MUDr. Kateřinu Cajthamlovou.

http://www.caj­thamlova.cz/kon­takt

Neuvedl jste město. Moje známá navštěvovala Nutriční poradnu, kontakt je v odkazu. Poradkyně ji vypracovala terapii podle jejího metabolismu. Bylo to pro ni omezení, ale zhubla., zlepšilo se jí i zdraví. Jenže bohužel přišla také o hodně peněz.

https://www.vy­zivovi-poradci.cz/pra­ha.html

V diskuzi najdete pozitivní eakce., ale myslím si, že je třeba se pohybovat, omezit určité pokrmy, jíst pravidelně a nepřejídat se.

http://www.nu­tricniordinace­praha.cz/refe­rence

ivzez

Neexistuje žádný renomovaný výživový poradce,
všem jde o Vaše peníze.

Najděte si spíše dobrého trenéra, ten Vám
poradí i s vhodnou výživou.

Už jsem to tady několikrát psala:
Hlavně si dejte pozor na ty, kdo Vám budou doporučovat
dietní „light“ potraviny a potravinové doplňky.

Zdůrazňuji: Všem výživovým poradcům se platí za sliby.
Kvalitu u nich nenajdete.

terry

Informace se průběžně mění a doplňují dle aktuálních vědeckých poznatků.
Napadlo mě, jestli si nechceš udělat kurz a mít tak informace z první ruky.
P. Cajthamlová je mediálně známá osoba a s některými jejími doporučeními také nelze vždy souhlasit.
Např. se již nějakou dobu ví, že někteří lidé reagují negativně na cukr a jiní zase na tuky. Někteřým vyhovuje silové cvičení a jiným zase vytrvalostní.
Někdo toto nezohledňuje a diví se, že nehubne.

da ny

Mohou pomoci i tyto odkazy:
https://www.ka­loricketabulky­.cz/
https://blog.ka­loricketabulky­.cz/2017/08/jak-si-udrzet-zdravou-hmotnost-a-zivotni-pohodu-tipy-pro-zivotabeh/
https://www.vy­lectese.cz/10-rostlinnych-potravin-spalujicich-tuky-ktere-maji-vice-bilkovin-nez-vejce/

Chrochta

Skonrolujte si pořádně dotazník tam se to snadno přehlíží. Já osobně jsem to zopakovala několikrát. JoJo chybama se člověk učí