•adulinkqq•

Dokážou si novorozenci nebo děti do 1 roka něco zlomit?

Odpovědi
Drap

Samozřejmě, může teoreticky dojít ke zlomenině čehokoli.

Dochy

Říká se, že děti jsou „nezničitelné“. Obvykle pády z běžných výšek a při běžných aktivitách dětem nijak výrazně neublíží: obvykle se nijak moc vysoko nedostanou, velkou rychlost nevyvinou, mají extrémně měkké a pružné kosti.

Bál bych se ale jiných možných zranění spíše než zlomenin.

Zlomeniny (pokud je dítě zdravé) mohou spíše souviset s lidmy v jejich okolí
(Pokud si pamatuju dobře, tak o zlomeninách u malého dítěte jsem slyšel snad jen v souvislosti s týráním, nebo nemocí)