Savier

Dokáže člověk přežít bez vitamínů?

Pokud nebudu jíst žádné vitamíny, přežiju? Myslím tím i vitamíny v mase, ovoci atd..

Nejlepší odpověď
marci1

Dle vyjádření Kateřiny Cajthamlové: bez vitamínů nelze žít.
https://region­.rozhlas.cz/ka­terina-cajthamlova-bez-vitaminu-nelze-zit-7250920
🙂

Další odpovědi
Filip84

Dlouhodobě ne.

A ne, avitaminosa není až takový problém, protože lidi žerou sračky. Při normálním jídle je to prakticky nemožné, ale protože lidi žerou sračky, tak se stává.

zjentek

Budeš-li jíst, přežiješ, Jíst nesmysly však není třeba.

Rokio

Bez některého druhu vitamínu asi ano, ale stane se ti tohle: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Avitamin%C3%B3za
zdroj: Wikipedie

Braník Černý

Pokud je nebudeš jíst delší dobu, nepřežiješ. Vitaminy jsou z definice pro tělo nezbytné, protože tyto látky potřebuje k životu, ale nedokáže si je samo vyrobit.

da ny

Mozek, centrála, řídící veškeré pochody b lidském (i zvířecím) těle, potřebuje „palivo“. Součástí paliva jsou vitamíny a prvky.
Jejich deficit se projevuje zdravotními obtížemi (fyzickými – fyziologickými, psychickými), nemocemi (není řeč o těch dědičných, kterých je kolem 15ˇ).
Přijde !pohlavek“, v podobě nemoci.
Je na člověku, co s ní udělá, jaký zaujme postoj, řešení, i za pomoci klasické medicíny.
Čekat na uzdravení, vyléčení lékaři je naivní představa, pohodlnost.
Ideální příjem vitamínů je přirozenou stravou. To v dnešní supermarketové době, průmyslovém uchovávání a zpracováváním potravin, není možné.
Je třeba vědět, znát a vhodně doplňovat. Tady je velký nedostatek informací, z rodiny (špatné návyky), ze strany školství, medicíny.

Opřeno o letité zkušenosti ve zdravotnictví, včetně těch „podceněných“, kterým jsem nevěnovala dostatečnou pozornost. Poznatků a vykoledovaných dočasných chorob, na vlastní kůži (včetně rakoviny).
Ano, po omezenou dobu „ořežijete“, otázkou je, jak kvalitní Váš život bude 😉
Zinek, hořčík, vápník a mnohé vitamíny svému tělu, ani usilovnou myslí (psychosomatika) nedodáte.
Mnohé vitamíny a prvky, potřebují další pomocníky, aby je tělo vůbec vstřebalo, umělo přisvojit. Někdy je to celá armáda. tam kde je deficit, pak nic „nefunguje“. Je to malá věda, nemusí nýt drahá Multivitamíny jsou k něčemu.
Některé vitamíny/prvky, je zřeba požít/užít s časovým odstupem (ne současně). Z toho si pak tělo nevezme nic. Člověk se i „snaží“, ale protože je neznalý, tak marně. Snaha je vždy k ničemu. 😉
https://www.wel­ko.cz/soubor/stra­va-janca-cs-co-nam-chybi-pdf/
https://www.kni­hydobrovsky.cz/kni­ha/co-nam-chybi-kovy-jine-prvky-a-vitaminy-v-lidskem-tele-88188737

Jana5678

Dobrý den, vitamíny jsou pro naše tělo nezbytné, protože se podílejí na mnoha důležitých funkcích a procesech. Já jsem si nedávno pořídila na internetových stránkách https://www.all-the-best.eu/ přírodní výživové doplňky, po kterých se cítím mnohem lépe. Ale důležité je si uvědomit, že hlavní zdroj vitamínů by měl pocházet z vyvážené stravy. Proto je důležité zajistit, aby vaše strava byla co nejrozmanitější a bohatá na všechny potřebné živiny.