ŠkolákJakub

Nevíte, od kolika let je možné jít do podnájmu?

Dobrý den od kolika let je možné jít do podnájmu?

Nejlepší odpověď
da ny

S dostatečnými příjmy od 18 let.

Další odpovědi
seraphico

Pokud se ptáš od kolika můžeš podepsat nájemní/podnájemní smlouvu (neplést si tyto dva pojmy), tak to můžeš až v plnoletosti (18 let) nebo zplnoletnění soudem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Osobně si nejsem úplně jist. Obecně se tvrdí, že nezletilý může uzavírat smlouvy odpovídající jeho rozumové a volní vyspělosti… A které to jsou je dost individuální, proto se většina institucí jistí potvrzením od jeho zák. zástupce.

„Podle Ústavního soudu nelze bez dalšího konstatovat, že právní jednání v podobě uzavření smlouvy o ubytování dle § 2326 o. z. není přiměřené rozumové a volní vyspělosti nezletilého který dosáhl v téže době věku 17 a půl roku.“ – bacha, jen pro ilustraci, nelze zevšeobecňovat.