Dobrý den, když způsobím dopravní nehodu vozem, který nemá povinné ručení, tak kdo bude hradit vzniklou škodu?

Nejlepší odpověď
MacChill

No kdo asi ? vy :D

Další odpovědi
WeeBear

Když nejste pojištěn, tak ji platíte vy, snad nečekáte, že to půjde z prázdné státní kapsy, nebo narvaných kapes politiků..

Sůwa

Já vidím ještě horší scénář. Protože povinné ručení je skutečně POVINNÉ, tak mimo škody zaplatíte (nebo majitel vozu) ještě penále za nezaplacené pojistné.

venkovan

Pokud se ti to stalo osobně, začni šetřit.

Pokud do tebe někdo s takovýcm autem naboural, či udělal škodu (třeba zničil plot u cesty), tak ti to zaplatí ze společného fondu pojiš´tovny a od něj to budou vymáhat.
Pokud se ti ještě nestalo a budeš si třeba auto či jiný dopravní prostředek, stroj apod., půjčovat, tak věř, že k malému technickému průkazu patří i doklad o zaplacení povinného ručení.

Jikra

O této problematice se dočteš na odkazu.

Zdroj: http://sa-apl2.ckp.cz/otazky-a-odpovedi

Děda Louda

Škůdce.

cukrar

anonyme, pokud způsobíte škodu s nepojištěným vozidlem, škoda bude uhrazena z garančního fondu ČKP.
Ta bude vymáhat škodu po majiteli, nebo provozovateli vozidla. Pokud ani jedne z nich nejste, tak po Vás jen pokuta za řízení vozidla bez pojištění.

Doufám, že neřídíte vozidlo, které ze zákona nemusí mít sjednané pojištění!!

ICQ 55168641

Zdroj: zákon 168/1999