ƊƖȤȤƳ ƳƬ

Dobrý den jsem 24h po operaci slepého střeva , nevíte kdy budu moct jíst?? Jsem v nemocnici

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… a co se zeptat třeba sestry ???

Další odpovědi
Alesh

To ti asi měli říct ti, co ti to dělali, ne? Laicky bych řekl, že když tě pustili domů, tak jíst můžeš, ale asi nějak dietně. Nějaké papíry ti dali? Mělo by tam být nějaké poučení nebo tak nějak to většinou nazývají. Případně si zavolej do té nemocnice.

Aha, tak ale principiálně platí stále to samé, čili zeptat se doktorů, sestry zkrátka kvalifikovaného personálu.

Kepler

Po operaci je pacient většinou ještě 1 den nalačno a pak je mu předepsána dieta s postupným přidáváním potravin do jídelníčku.

Po několik týdnů by se neměla konzumovat strava, která by ošetřenou část dráždila. To znamená vyhnout se příliš kořeněným jídlům, pokrmům s vysokým procentem nestravitelných zbytků (citrusy), ořechům a jahodám.

https://nemoci­.vitalion.cz/za­net-slepeho-streva/

Edison

Dvě věci. O tom informuje ošetřující lékař. A nevím, proč máš starosti, nemocnice zajišťuje odpovídající dietní program.

mosoj

Neboj se, do té doby než začneš umírat hlady, ti doktoři stravu povolí.