Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Když si vezmu hypotéku 1 200 000 na 30 let, kolik mi zhruba vrátí na daních?

Kolik se vraci na danich z hypoteky?

Nejlepší odpověď
standa

cca 9.000 Kč / rok (platí pro první 2–3 roky)…

Pokud vaší otázku doplním o tyto teoretické parametry:

  • hypoteční úvěr splňuje podmínky pro uplatnění ´daňového zvýhodnění´ (zejména se jedná o úvěr pro potřeby bydlení poplatníka)
  • úroková sazba 5% p.a.
  • měsíčně budou splátky cca 6,5 tis.Kč
  • sazba daně z příjmu fyzických osob bude v nejbližších letech 15%

… pak lze odpovědět takto:

  • zaplacený úrok v prvních letech bude dosahovat částky 60.000 Kč (viz zdroj)
  • daňový základ si pak budete moci snížit o celou tuto hodnotu
  • zjednodušeně lze říci, že daň se vám sníží o 15% z uvedených 60tis.Kč, tedy o cca 9 tis.Kč / ROK
  • samozřejmě tato ´úspora´ bude v čase klesat stejně jako bude v následujícíchz letech klesat zaplacený úrok (viz zdroj)
  • takto lze prognozovat ´jen´ na pár let dopředu…, pak je otázkou jaké budou daňové sazby.

Zdroj: http://www.kal­kulackahypote­ky.cz/index.php?U­ver_Pujcka=1200000&­Uver_RUrok=5&U­ver_Doba=30&x=134&­y=18&submit=tru­e&Email=%40&E­mail_Type=HTML