Joker18

Dobrý den, chtěl bych se zeptat…jestli muzu jezdit na nějakém chopperu či Harley od 16–17 ? :)

Nejlepší odpověď
gecco

V 16 si můžeš udělat A1, tedy můžeš řídit motorky do 125 ccm a 11 kW.
Ze známých strojů je to třeba chopper Yamaha Virago 125.
Ale spíše se ti bude líbit bobber Heist 125 – http://cleveland-cyclewerks.katalog-motocyklu.cz/mo­tocykl/cleveland-cyclewerks-heist-125 …
😉

Další odpovědi
Alesh

Vyčetl jsem, že máš v tomto věku nárok maximálně na řidičák A1:

lehké motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj o výkonu nejvýše 11 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,1 kW/kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 125 cm3

tak dělají se i choppery, které toto splňují, přinejhorším by jim musel přiškrtit výkon na těch požadovaných 11 kW. I když chopper 125 ccm…?! No, nevím, nevím, jestli se to tak dá nazývat. 😉

Zdroj: http://www.ibe­sip.cz/cz/legis­lativa/ridicska-opravneni-a-ridicske-prukazy

nenene100

16–17 let nebo hodin?
Jestli let, tak na zadním sedadle 🙂