Gihjy

Bolí to, když zubař píchne injekci proti bolesti? Mám z injekce strach, je mi teprve 14 let.

Zubař

Upozornění: Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den chci se zeptat bolí, když vám zubař píchne injekci proti bolesti, bolí to? Mam s toho strach, je mi teprve 14

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud se injekce proti bolesti bojíš, tak si jí nemusíš nechat píchnout. Zákrok si můžeš zpříjemnit svou tolik oblíbenou masturbací – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-chci-se-zeptat-zda-je-normalni-v-mem-veku-14-let-masturbace-kazdy-den-2x-1-neni-to-skodlive-neplodnost

Další odpovědi
Drap

Nebolí, nic to neni

mosoj

Injekce do dásně nebolí !!! ani nemůže. V ústech nejsou nervové receptory pro bolest. Pokud tě něco bolí tak tě to bolí již před injekcí a jsou to kořenové nervy zubů. Injekci ti dává zubař právě, aby tě zákrok nebolel a věz že to bývá kolikrát bolest jako prase.

nyjono

Injekci proti bolesti mi zubařka píchá téměř pravidelně.
Je to hodně tenká jehla.
Záleží na místě, které se bude umrtvovat.
Bolí to jen málo, je to fakt tenká jehla.
Mnohem horší je hluboké vrtàní.
A třeba to ani nebude potřeba. Tobzjistíš, až tam budeš.

mates1

Bolí to. Ale když to přertrpíš, tak to stojí za to.

dr.luha

Nechávám si aplikovat při trhání jen poloviční dávku, páč nejsem kůň. 🙂
U vrtání není třeba, pokud zubař není sadista.

Radius

Neboj, nebolí to, mě trhali před rokem dva zuby, dostal jsem asi 4 injekce před, a nebolelo to, ty injekce jen trochu píchnou (velmi slabá jehla), díky injekci to trhání zubů vůbec nebolelo. Po vytrhnutí se to rychle zahojilo (dásně), ani krev mi netekla. Už druhý den jsem mohl normálně jíst.

Dochy

Cítit to je. Je blbost jak tu někdo píše, že to bolet nemůže protože v dásních nejsou nervy. Mosoj už asi neví co je to se kousnout, nebo mít aft.
Ale neboj se toho je to spíš jen štípnutí. A zubař ví proč to dělá. Pokud sám dává injekci, tak proto, že bez ní by to byl teprv zážitek.

da ny

Píchne a tlačí … :), každý to zvládne.
Moc nerozumím tomu, proč ve 14 „potřebujete anestezii (LA, MA)?
Malé kazy (při pravidelných návštěvách stomatologa) se zvládají bez "umrtvení“ velmi dobře.
(Je pravda, že jsme tahali 6 i 12 letým dětem, ale to je ostuda spíše rodičů, že to nechali dojít tak daleko...... :/
Pokud se jedná o úraz… je anestezie už jen "prkotinaů :D