Avatar uživatele
Pokročilý

Dokdy se musí přepsat auto?

Prodala jsem starší auto. Kupní smlouvu jsem dala kupujícímu, kde je uvedeno, že auto musí přepsat na sebe no určitého data. Druhý den jsem na základě této smlouvy odhlásila povinné ručení. Potřebuji vědět, co se stane, kdyby kupující auto nepřehlásil na sebe – nebo dokdy je ze zákona povinen toto udělat a co bude, když to neudělá. díky

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Je na to zákonná lhůta do deseti dnů od prodeje,jinak hrozí především prodejci finanční postih až 50 000kč!!!Pokud kupující nenechá zapsat ZMĚNU (dnes se nepřehlašuje ale zapisuje se změna,jen tak na okraj) tak pův vlastník může dostat výše psanou pokutu , dále Vám mohou chodit pokuty či předvolání k podání vysvětlení přestupku!! Je to totiž povinností prodejce-pův.vlastníka MV!!! Jinak p.Eliško-máte aspoň pro sebe kupní smlouvu?Ta se píše ve 2 výtiscích-pro prodejce jeden a druhý pro kupce!!
Led-jak má zapsat změnu -KS je vůbec nazajímá ,navíc nemá auto(NUTNOST udělat evidenční kontrolu) nebo protokol o EvK, dále nemá doklady od auta? Vysvětlete pls Váš postup jak na to!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Eliško, velká chyba, neměla jste dávat doklady z ruky. To, že jste zapsal do smlouvy, že musí něco udělat, vůbec nic neznamená a nemůžete se zbavit zákonné povinosti.
Co se stane, když to kupec neudělá? Každý týden se na jiné odborné poradně řeší podobné problémy a není z toho východisko. Pokud nebudete mít doklady od vozidla, evidenčku, plnou moc kupce, vozidlo nikdy neodhlásíte a stále bude napsané na Vás. Všechny sankce za přestupky půjdou za Vámi, jako za osobou zapsanou v registru. Ani se neptejte, co se stane, když kupec vozidlo prodá dalšímu a ten dalšímu.
Podobným lidem říkám, "kvůli Vaší lenosti a neznalosti máte obrovský problém, který bez kupce nevyřešíte".


Avatar uživatele
Zlatý

Laicky:
Odhláste predané auto sama, na základe zmluvy o predaji a kúpe. Ďalej to už bude problém kupca.


Avatar uživatele
Bronzový

Po uplynutí 10 denní lhůty lze požádat o provedení změny v RSV pouze jedním z
účastníků smluvního vztahu.
Viz § 8a https://www.zakonyprolidi.cz/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

cukrar

Led, mýlíte se, takto to určitě nejde.

guizzi, mýlíte se, pokud nebude mít doklady od vozidla, evidenčku, přepsat vozidlo nejde. Musíte dočíst celý §, přesně je uvedeno, jaké doklady jsou potřeba.

Avatar uživatele
Zlatý

led

kapitán, práve preto som napísala "Laicky". Ja som to mala jednoduchšie, mne auto ukradli, takže nebol problém ho zrušiť.

Avatar uživatele
Zlatý

led

výpis z odkazu u quizzi:

"REGISTR A REGISTRACE SILNIČNÍHO VOZIDLA

§ 8a

(1) Došlo-li ke změně vlastníka silničního vozidla na základě převodu vlastnického práva a dosavadní nebo nový vlastník neposkytl potřebnou součinnost pro podání společné žádosti o zápis změny vlastníka silničního vozidla v registru silničních vozidel ve lhůtě podle § 8 odst. 2, provede obecní úřad obce s rozšířenou působností zápis změny rovněž na žádost dosavadního nebo nového vlastníka.

(2) Pro žádost o zápis změny vlastníka silničního vozidla do registru silničních vozidel a její přílohy platí § 8 odst. 3 a odst. 4 písm. b) obdobně. Pro prokazování zmocnění k zastoupení platí § 8 odst. 6 obdobně.

(3) O podání žádosti podle odstavce 1 vyrozumí obecní úřad obce s rozšířenou působností bez zbytečného odkladu dosavadního nebo nového vlastníka silničního vozidla, který žádost nepodal, a umožní mu se k žádosti vyjádřit. Má-li dosavadní nebo nový vlastník silničního vozidla, který žádost nepodal, v držení technický průkaz nebo osvědčení o registraci silničního vozidla, vyzve jej obecní úřad obce s rozšířenou působností k jejich předložení a stanoví mu k tomu přiměřenou lhůtu."

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 932
Stříbrný cukrar 830
Zlatý mosoj 759
Zlatý Kepler 537
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 384
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý led 284
Zlatý Lamalam 278
Zlatý Dochy 273

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.