arygnoc

Digitálna fotografia položila na lopatku klasickú fotografiu,

a takých gigantov, ako bola firma Kodak.
Bohužiaľ, až tak za 100 rokov zistíme, či bola klasická fotografia alebo digitál tou lepšou formou.

Myslíte si, že sa nám podarí uchovať tak staré digitálne zábery, ako boli klasické fotky, filmy (100 i viac rokov)?

Nejlepší odpověď
www

Stejně jako digi TV položila analog, no problem.
Podle mne digitál přežije, už nyní jsou média s životností delší a delší, je to vše jen otázkou času. Osobně mi papírové fotky a filmy nechybí.
Navíc, úprava obrázků z filmů do dnešní (a potřebné) podoby je děs.

Další odpovědi
lukas.zmizik

kdysi sem mel o tom neco nastudovane

resilo se, jaky je nejlepsi mozny zpusob archivace digitalnich fotografii a prislo se na to, ze prefotit na negativ a „schovat do supliku“ – nebot klasicky negativ ma zivotnost cca 200 let…

co nam je platne, ze existuji media schopna uchovat digitalni data na pomerne dlouhou dobu, kdyz bychom i s temi daty museli archivovat hardware a operacni systemy, ktere ty data budou schopna precist…

nebo myslite, ze *.jpg a *.png formaty preziji 200 let v nezmenene podobe?

pripomina mi to faktickou historku jednoho vypocetniho centra, kde nasli starsi datove nosice ve forme magnetofonovych pasku a zjistili, ze data jsou sice citelne, ale jiz neexistuje pocitac s operacniim systemem, ktery by tyto data umel „otevrit“
Doplňuji:
…a co se tyka kvality a kouzla papirovych fotografii, a v neposledni rade skutecnost, ze digitalni cip co do kvality je stale pozadu proti klasickemu filmu, o tom uz bylo drive receno mnoho a je to stale aktualni

(rozdil je taky v tom, zda foceni bereme jako bezhlave cvakani na vsechno, nebo se muzem pochlubit zvetseninami A2, A1…)

HorkaPolivka

Dnešním trendem je digitální fotografie. Díky vedlejším nákladům, které odpadly, je i ve výsledku digitální fotografování o mnoho levnější. Za 100 i klidně 200 let bude situace třeba diametrálně odlišná, ale nám to asi už bude jedno, ne?
Kdysi jsem viděl jeden pořad, kde zrovna archivaci probírali. Tyto archivy nejsou jen tak ledajaké archivy. Jsou pod zemí, je v nich stálá teplota a konstantní humidita. Záznamy jsou všechny na analogových médiích. Jsou tam uchovávány i přístroje na čtení těchto záznamů. To ale není pro nás obyčejné lidi.
Kodak bohužel zaspal dobu. Je mi to líto, ale je to tak. Měl se přeorientovat možná právě na archivaci a tlačit to do lidí, aby uchovávali na jeho médiích (které však nebyli za hubičku). No, ale to je jedno. Fakta jsou taková, že analogové uchování fotografií na negativech je lepší z důvodu pozdější čitelnosti záznamu.