pediatr

Dětská obezita – kdy začít?

Anketní otázka pro rodiče. Zajímá mne, v jakém věku dítěte je podle Vás optimální doba pro řešení obezity Vašeho dítěte.
Doplňuji:
19.1.2014 – Díky všem za názor. S překvapením zjišťuji, že čtenáři těchto stránek mají vesměs správný náhled. Bohužel realita života je někde úplně jinde. A obézních dětí přibývá, přibývá, přibývá …

https://sites­.google.com/si­te/mtobezita/

Nejlepší odpověď
Drap

6 let

Chybí v anketě jiná možnost. Nečekal bych ani do 6 let a začal obezitu postupně řešit ihned , jak se začne objevovat.

Další odpovědi
zistan

6 let

Bojovat s obez. je těžké ráda se vrací , lepší je jí předejít pohybem a rozumnou stravou

iceT

6 let

čím dříve,tím lépe,nejlepší je obezitě předejít,protože žroutem se člověk nenarodí,ale stane
Doplňuji:
myslím si,že to snad ani není o tom co dítě jí,ale kolik má pohybu.moje generace přišla ze školy domu,zahodila brašnu a šla rajzovat po venku,dnešní děti sedí u pc a hrajou si virtuálně.

anonym

6 let

Doplňuji:
Kdyby dítě krmili rodiče pořádně, nebylo by obézní, nikdy by k tomu nedošlo, napsala jsem teda 6 let, ale na to se hledí od narození, ale pro tlustý rodiče to musí být fakt pecka, krmit svoje dítě tak, aby mu neubližovali, když sami semelou, co vidí

Reezo

6 let

Já osobně si myslím, že by se to mělo začít řešit v momentě, kdy je znatelné, že přibýrá. Nemusí z toho vždy vyrůst to dítě a taková obezita může odrovnat sebevědomí člověka a způsobit další psychycké bloky. Je tedy na každým rodiči, jakou si zvolí výchovu a jak to bude dodržovat. Já osobně bych u svého dítěte hlídal to co jí a v jakém množství. Každý rodič by se měl rozhodovat individuálně, protože děti nejsou stejné 🙂

ivzez

počkám, vyroste z toho

Nikdy.
Obezitě je potřeba předcházet!
Doplňuji:
Záměrně jsem vybrala možnost, která zatím nemá žádnou odpověď.

Rodiče by měli stravování upravit/nastavit tak,
aby problém s obezitou nevznikl.

Petr70CZ

6 let

Lili Marlene

10 let

Zhruba devět let…Opravdu z toho hodně dětí vyroste, v tom věku bych to řešila jen omezením sladkostí a podobně, ale ne úplně. Ve čtrnácti letech už na dítě takový vliv nebudete a může se stát, že se to zvrtne v poruchu přijmu potravin.

STUDENTKAEVA

6 let

Andre5000

6 let

Doplňuji:
Co nejdříve, třeba i od 3 let. Pokud si někdo myslí, že dítě, které má sklony k obezitě (ať už z důvodu dědičnosti či z jiného) z toho, jak se říká, vyroste, tak je na velkém omylu.

da ny

6 let