daň z příjmů PO

Dobrý den,
samozřejmě jsem se spletla,mám na mysli daň z příjmů právnických osob.
Když třeba v lednu udělám přiznání k dani z příjmů právnických osob,kdy mám zaúčtovat daň,kterou jsem vypočítala,jestli se to účtuje před účetní a datovou uzávěrkou nebo až po uzávěrce

Odpovědi
standa

PŘED účetní závěrkou. Knečnou účetní závěrku, jejíž jedním z výstupů jsou i nové počáteční stavy pro následující rok, můžete (musíte) dělat až po zaúčtování daně z příjmu.

Jiné téma je, zahájení účtování do nového roku bez počátečních stavů roku starého…, ale to už je nad rámec této otázky 🙂