zenda

Daň z nemovitosti – rodiče darovali nemovitost ( chata + zahrada ) dceři. Jak je to s daní z nemovitosti ?

Musí se převod někam nahlásit ? Převod na katastru proběhl koncem května a daň byla již zaplacena ještě rodiči.
Prosím o radu, jaký je postup a co pro to udělat …
Daňové přiznání se podává na finančním úřadě ?

Mockrát děkuji …

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud se nemýlím, tak při změně vlastnictví nemovitosti se podává DP.. Pravděpodobně odpadá daň z převodu nemovitostí a daň z příjmu (dar a převod mezi blízkými osobami) pak do ledna dalšího roku má obdarovaný podat daňové přiznání a někdy snad do konce května? zaplatit daň z nemovitosti.

Předpokládám že alespoň kolečko na katastru už máte za sebou.

Dochy

Souhlasím s Ivzez: Ne že by mně netěšilo být nominován, ale není dobré uzavírat nominací otázku tak brzo. Další místní přispěvovatelé mohou poukázat na nepřesnosti nebo chyby v odpovědi, příp. doplnit další důležité informace…

A určitě by se tu brzo objevila komplexnější odpověď než ten můj nástřel…

ivzez

Zendo, moc rychle jste uzavřel/a otázku,
nevím, jestli tady mou odpověď najdete.

Daň z nemovitosti se platí podle toho,
kdo nemivotost vlastnil 1. ledna.

Za letošní rok už ji uhradili rodiče,
příjemce daru ji bude hradit až za rok 2019.