štamgast

Dají se ještě koupit bakelitové vypínače „tahem zapni! stiskem vypni!“?

A dají se vůbec ještě použít v domácnosti na rozsvěcení světel?

No já doma rozsvěcím světla pomocí vypínačů na zdi, tak takhle jsem to myslel.

Nejlepší odpověď
redy

Takovej neznám.Tahem zapni,stiskem vypni.

Jó už vím, díky geccovi.

Další odpovědi
jáára

Prodávaj se normálně, jestli jsou z bakelitu, netuším.

da ny

Ano, třífázové vypínače jsou stále k dostání:

http://www.moje-elektro.cz/vypinace-380v/16630-trifazovy-vypinac-380v-16a-abb-35303-71.html

gecco

Bez problému – http://www.eli­ma.cz/obchod/35303-10-p-2051.html
Akorát nevím, jestli bych si to někam dal na světlo…
😉
_____________­________________________­_______
No – já právě taky používám vypinače – ´normální´ – http://www117­.abb.com/index­.asp?thema=2689 , proto říkám, že si neumím představit, že bych někde na ovládání světelného okruhu použil „tahem zapni, stiskem vypni“…
😉
Navíc jimi neuděláš třeba ´schodišťový´ okruh…
😉

lexx

dají se koupit (dva odkazy) nebo vymontovat z vyřazené staré pračky apod., jako spínač osvětlení mohou se použít ale leda tak v tovární hale, garáži nebo protileteckém kry­tu…

annas

Moje známá má takové vypínače v kuchyni a v ložnici. . Jsou vyboulené a umístěné na zdi a zapínají se zmačknutím malého „čudlíku“. .

Dům je po prarodičích, takže hodně starý, ale vyopínače stále fungují.

Chtěla vypínače vyměnit za moderní, ale elektrikář ji doporučoval, ať ty původní ponechá, pokud fungují. Jsou to prý unikáty.

redy

Může mi někdo smazat tu odpověď? Díky