Lukas27

Dá se žít normální život na Antarktidě ?

Odpovědi
Kepler

Jistě, mají tam satelitní rozhlas i TV, nejsou tam žádná pravidla silničního provozu, zácpy, ani otravní policajti. Na lyžovačku je tam po celý rok sněhu dost a můžeš se koupat v nedotčené přírodě s tučńáky císařskými. Jediné, co je tam na draka, že si tam nemůžeš nakoupit v Tescu.

elkon

Z logiky věci nelze. Žít ano, ale za specifických podmínek, které přináší toto území.

Vinpe

Je potřeba tam mít vlastní elektrárnu. Vzit si sebou stravu na půl roku, pak se vrátit domů.

Pepa25

Jediné trvale obydlené místo, kde nejsou jen vědci, ale žijí tam civilisté včetně dětí je argentiská Esperanza (viz odkaz). Ale je to poněkud umělé … Podobně Chile má vesnici Villa Las Estrellas na Ostrově krále Jiřího v Jižních Shetlandách – to je sídlo s kostelem, školou … Pak jsou na některých severnějších ostrovech bývalé velrybářské stanice … Je otázka, zda je to „normální“ život.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Esperanza_(pol%C3%A­1rn%C3%AD_sta­nice)

Dochy

Co je pro Tebe normální život? Sázet brambory tam asi nepůjdeš, do lesa s pilou na dříví asi taky ne, sedět u TV s brambůrkama asi můžeš… Pokud někoho ukecáš aby Ti pravidelně doplňoval zásoby.