da se to udělat?

prosím poradíte mi? Mám udělat tablo do kroužku,dá se na počítači udělat fotomontáž abych nemusela stříhat fotky?Vybrala bych jen hlavy účastníků a ke každému dala nějaký obrázek,děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

samozřejmětoto zvládá každý rastrový editor ale pro váš případ bych zvolil rovnou openoffice DRAW – http://www.slu­necnice.cz/sw/o­penoffice/ – ve kterém můžete navrhnout i rozměrné tablo při rozumné velikosti výsledného souboru (pdf).

v těchto editorech podobné výřezy uděláte snadno pomocí funkce odečítání tvarů … vložíte foto, nakreslíte tvar (například elipsu) a nakonec tvary odečtete nebo necháte jen jejich průnik (pravým tlačítkem) … výřez umístíte kamkoliv a pokračujete podobně další fotografií nebo tváří, je to podobné jako ta práce s nůžkami.

velikost tabla si zvolíte v menu formát → Stránka … pravděpodobně a0 nebo a1