Michal Kole

Dá se odborná literatura u podnikatele uvést jako náklad a odečíst z daňového základu ?

Nejlepší odpověď
www

Pokud jsi nucen tu literaturu zakoupit a máš doklad, lze to zahrnout do nákladů a odečíst.

Další odpovědi
mosoj

Pokud tato literatura nějak souvisí s tvým podnikáním, tak bez problémů.

Drap

Uvest a dát do nákladů lze téměř cokoli. Otázkou je zda to při případné ontrole FÚ uzná, nebo ne .

anonym

Daňovou kontrolou projde odborná literatura týkající se podnikání, veškeré zákony a zákoníky, ačkoliv přímo s vykonávanou činností nemusí souviset, literatura k „zamýšlené“ podnikatelské činnosti (nejlépe v tom případě uvést) a literatura sloužící k dalšímu vzdělávání podnikatele. Také mohou být nákladem podnikání knihy, které budou darovány jako dar ve znění zákona o dani z příjmu.