Avatar uživatele
bolak

Dá se nějakým způsobem pouštět obraz z TV na stěně?

Jako nějak skrz projektor, na plátně jako je to v kině?
Doplňuji:
jinsun: A ten projektor jde nějak propojit s televizí? Nebo napojit na settopbox? Prostě chtěl bych si pouštět televizi na plátně. Samozřejmě televize by musela být vypnutá, případně už by vlastně nebyla ani potřeba, takže bych ji mohl vyhodit, jestli by to šlo i bez toho, ale zároveň bych si tak chtěl pouštět i filmy z počítače, který mám teď propojený s televizí a přes hdmi-dvi a všechno co vidím na počítači vidím i v TV.

Takže jak by to šlo provést? Projektor jsem nikdy neměl, takže v podstatě ani nevím jak to vlastně funguje, proto se taky ptám, nicméně uvažuju že bych si ho koupil, pokud by to co chci bylo zrealizovatelný.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 0 před 2811 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
jinsun

promítat na zeď jde jedině přes projektor...

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Projektor připojíš přes HDMI (nebo component) k libovolnému zdroji s patřičným výstupem (DVD, STB, PC...) - stejně, jako běžnou televizi.
A pak už jen koukáš.
;-)
Doplňuji:
Viz např. - http://www.mironet.cz/… , nebo libovolný jiný...
Jen si před koupí stanov potřebné parametry (rozlišení, jas, kontrast).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Výstup z TV, najlepšie RCA (CINCH), vstup do videoprojektoru RCA. Podobne i zo settoboxu, pokiaľ nemáte RCA konektory, použite redukciu SCART-RCA (out).
Pozor na možnosti zobrazenia projektoru vzdialenosť/uhlopriečka obrazu (pri veľkom uhle zobrazenia môžu sa priamky kriviť, prípadne nerovnomerne zaostriť) a zatemnenie miestnosti, prípadne steny, na ktorú premietate.
Počítač možte s projektorom prepojiť pomocou kábla VGA-VGA.
Obraz na počitači si môžte nastaviť napríklad ako rozšírenú plochu ( jeden obraz, prácu máte na monitore počítača a 2.obraz máte na stene) a myšou si môžte presunúť obraz podľa potreby na monitor, prípadne na projektor. Tento systém sa bežne používa v divadlách pri premietaní projekcií na scénu (obsluha má pred sebou na monitore len ovládací panel videa).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
3.kamera KTV

Je to jednoduché
Projektor propojíš žlutým sinchem s VCR a ten s anténou od TV
to samé je to s PC propoj to s VGA a už jen přepínáš na ovladači od projektoru mezi VGA, CINCH Atd...

se zvukem je to podobný
z VCR vede 3x cinch (žlutý, bílí, červený) bílí a červený zapojíš do redukce ze cinch do jacku a do vstupu "line in" pokud nemá "line in" zapoj to přez tuto spojku: http://www.applemix.cz/… snad ti to pude :D (omluvte pravopisné chyby :D)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Přes dobře vybavený set-top-box nebo satelitní přijímač (měl by mít RCA, HDMI nebo v naprosté nouzi VGA výstup) to jde. Ze samotné televize (to je v podstatě jen monitor), to nejde.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika