Tomas001cz

Dá se něčím vyčistit speciální fix na CD?

Doplňuji:
A půjde to po vyčištění lihem znovu přepsat?

Nejlepší odpověď
iceT

Čistím lihem,ale staré popisy asi nepůjdou ničím.Stává se mi,že chci přepsat DVD a třeba jen pás měsíců staré popisy sice jdou dolů,ale stejně ne úplně dokonale.Popisuju lihovkou za 15 kč.

Další odpovědi
badisko

lih a jina rozpoustedla …tech benzin …nebo odlakovac na nehty …
Doplňuji:
nepouzivat redidla ty jsou vetsinou nastna …pak je CD/DVD upatlane …:D

zjentek

je to na alkoholový bázi ..takže klidně metanolem :o

cochee

Běžným lihem – ethylalkoholem – nebo izopropanolem. Denaturovaný ethanol může nechávat fleky, podle použitého denaturačního činidla, ale jsou to jen fleky, měly by jít odleštit apod. Nikoliv však badiskova „jiná rozpouštědla,“ s těmi si můžeš zaexperimentovat třeba na nepotřebných zničených médiích, ale určitě to nezkoušej z první ruky, nepolární rozpouštědla si s plasty někdy nerozumějí a mezi tyto plasty se určitě řadí i polykarbonáty, z nichž jsou optická média lisována. Navíc, což málokdo ví, ze strany etikety (čili popisu fixem) je tloušťka polykarbonátu pouhých 0,2 mm! Takže pokud se takovým fajnovým rozpouštědlem proleptáš v plastu až na záznamovou vrstvu, je po záznamu – podle typu média buď se rovněž rozpustí, nebo obnaží a zkoroduje působením vzdušného kyslíku.

badisko

Proc by neslo lih se odpari …