Prostě já...

Dá se naučit, aby kočka používala škrabadlo, a nebrousila si drápky jinde?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě ano. . Viděla jste někdy na ČT1, kdy jedna odbornice radí chovatelům koček?

Pročtěte si rady
"Jak naučit kočku na škrabadlo

https://zooma­gazin.cz/jak-naucit-kocku-na-skrabadlo/

"Možností je samozřejmě více a každé kočce může vyhovovat trošku jiný styl. Obecně platí, že kočky rády škrábou na výrazná a nápadná místa. Víc je proto potěší škrabadlo u vchodu do obýváku než zasunuté ve vzdáleném koutě. Vždy je vhodné kočce nabídnout škrabadel více, umístěných na různých místech bytu. Sami pak uvidíme, které místo bude naší kočce vyhovovat více. Využít můžeme i stávající zařízení, u nějž škrábání nevadí – hrubou látkou či provazem lze omotat například nohu stolu či trubku od topení. " atd,

Další odpovědi
paul1

Asi záleží od kočky, ale dobré rady jsou na ČT1, stále v sobotu, pořad: Kočka není pes.

nyjono

Naučit moc ne, ale existují přípravky které odpuzují nebo lákají.
A ty se ve formě spreje stříkají tam, kam je potřeba.

Lucyfer

Určitě ano. Já to tu svou naučila tak, že ve chvíli, kdy měla potřebu něco devastovat, tak jsem ji „odlepila“ a přitiskla ji packy na to škrabadlo. Časem jí to došlo…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.