Avatar uživatele
Ladusch

Co způsobuje malátnost a pocit fyzické únavy, i když sportuji a snažím se žít zdravě?

Jsem jinak zdravá, sportuji, dostatečně jím, spím, v práci pohoda a neměla jsem žádné závažnější zdravotní potíže minulý rok. Trpím na nízký tlak, ale to mě většinou za 2–3hod přejde a jsem zase fit.
Ale za poslední 2 měsíce jsem motání hlavy a pocit fyzického vyčerpání zažila 2–3× a vždy to trvalo min. 1–2dny, než jsem se cítila zase dobře. Těhotná nejsem podle testu a nedělám nic, co bych nedělala poslední 3 roky.

Zajímavá 0 před 3880 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
lota

Největší vliv bych přisoudila nízkému krevnímu tlaku. To je ta malátnost. Ta únava může souviset s přechodem ročních období, změnou počasí. Člověk to vnímá a zpravidla se to nějak projevuje. Hodně často může mít na takové stavy vliv hormonální hladina, ta se může měnit s věkem, jak se tělo vyvíjí. Doporučovala bych zkusit začít tam.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Luuu

Taky mám nízký tlak (fakt extrémně, když mi lékaři měří tlak, diví se, že nejsem mrtvá). Nemůže to být tím vedrem? Vyjdu schody na Vyšehrad a když u toho dostatečně nedýchám nebo jdu přehnaně rychle, tak mám nahoře co dělat, abych sebou nesekla o zem.
Přikládám to vedru… I když to je asi nesmysl :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Může to být štítná žláza. Požádej obvodního lék.o krevní testy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pravděpodobnou příčinou bude nízký tlak. Dobrou zprávou je, že Vám bude s věkem trošku stoupat. Zkuste pít kávu, malinko alkoholu ( třeba 1 dl vína ). Pijte hodně tekutiny. Tipy, jak na nízký tlak vyzrát : viz zdroj.

Zdroj: http://www.ka­fe.cz/nemoci-tela/nizky-tlak-7-tipu-jak-na-nej-vyzrat-859.aspx

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VanesskaMala

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví