Ladusch

Co způsobuje malátnost a pocit fyzické únavy, i když sportuji a snažím se žít zdravě?

Jsem jinak zdravá, sportuji, dostatečně jím, spím, v práci pohoda a neměla jsem žádné závažnější zdravotní potíže minulý rok. Trpím na nízký tlak, ale to mě většinou za 2–3hod přejde a jsem zase fit.
Ale za poslední 2 měsíce jsem motání hlavy a pocit fyzického vyčerpání zažila 2–3× a vždy to trvalo min. 1–2dny, než jsem se cítila zase dobře. Těhotná nejsem podle testu a nedělám nic, co bych nedělala poslední 3 roky.

Odpovědi
lota

Největší vliv bych přisoudila nízkému krevnímu tlaku. To je ta malátnost. Ta únava může souviset s přechodem ročních období, změnou počasí. Člověk to vnímá a zpravidla se to nějak projevuje. Hodně často může mít na takové stavy vliv hormonální hladina, ta se může měnit s věkem, jak se tělo vyvíjí. Doporučovala bych zkusit začít tam.

Luuu

Taky mám nízký tlak (fakt extrémně, když mi lékaři měří tlak, diví se, že nejsem mrtvá). Nemůže to být tím vedrem? Vyjdu schody na Vyšehrad a když u toho dostatečně nedýchám nebo jdu přehnaně rychle, tak mám nahoře co dělat, abych sebou nesekla o zem.
Přikládám to vedru… I když to je asi nesmysl :))

Deli

Může to být štítná žláza. Požádej obvodního lék.o krevní testy.

marci1

Pravděpodobnou příčinou bude nízký tlak. Dobrou zprávou je, že Vám bude s věkem trošku stoupat. Zkuste pít kávu, malinko alkoholu ( třeba 1 dl vína ). Pijte hodně tekutiny. Tipy, jak na nízký tlak vyzrát : viz zdroj.

Zdroj: http://www.ka­fe.cz/nemoci-tela/nizky-tlak-7-tipu-jak-na-nej-vyzrat-859.aspx

VanesskaMala

Příspěvek smazán administrátorem.